رخدادهای ۲۶ دی ماه ۹۹ برابر با ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-کرمانشاه
شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه به ریاست بازپرس علی نظری با ارسال ابلاغیه‌ای کتبی جوانمیر مرادی، فعال کارگری را برای حضور در جلسه تفهیم اتهام فراخواند.
این فعال کارگری ۱۴ دی به دست نیروهای امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه کرمانشاه پس از انتقال به زندان دیزل آباد این شهرستان، ۲۳ دی با تودیع وثیقه آزاد شد.

🔸-دیر. بوشهر
جمعی ساکنان شهرستان دیر در استان بوشهر در اعتراض به تخریب جنگل حرا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-تهران
شعبه دادگاه انقلاب تهران با صدور دادنامه‌ای آرش جوهری، فعال کارگری را به اتهام‌های «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل و اداره گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور» به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

طی روزهای گذشته، بهاره سلیمانی شهروند ساکن تهران با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.
از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

🔸-سروآباد. کردستان
نیروهای امنیتی سلمان ادوایی شهروند اهل روستای «سلین» از توابع شهرستان سروآباد را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
تا لحظه انتشار این خبر، از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-سنندج. کردستان
روز پنج‌شنبه ۲۵ دی‌ماه،فاتح قادری‌نیا ۴۶ ساله فرزند جعفر زندانی متهم به “قتل” اهل روستای “دل” از توابع شهرستان سروآباد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان سنندج منتقل شده است.

🔸-مریوان. کردستان
روز چهارشنبه ۲۴ دی، ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بدون ارائه هیچ گونه حکم قانونی وارد منزل جبار پیروزی از بازداشت شدگان مریوان شده و اقدام به تفتیش منزل او کردند.
جبار پیروزی به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران بازداشت شده است.

🔸-باغملک. خوزستان
بازداشت یک شهردار در خوزستان
دادستان باغملک: شهردار شهر میداوود‌ به‌ اتهام سوءاستفاده از اموال عمومی و بیت‌المال بازداشت شد.