رخدادهای ۲۶ آذر۹۹ برابر با ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-ماشهر خوزستان
سرکرده و سه عضو یک گروه تجزیه طلب در ماهشهر دستگیر شدند
پایگاه خبری پلیس نوشت: سرکرده گروه معاند و تجزیه طلبی که از طریق فضای مجازی اقدام به تشویش اذهان عمومی و دعوت به تجمع غیر قانونی ومسلحانه کرده بود، توسط ماموران انتظامی شهرستان ماهشهر شناسایی و دستگیر شد. بنا به این گزارش ماموران انتظامی شهرستان ماهشهر پس از رصد دقیق اطلاعاتی با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی سرکرده و سه عضو این گروه را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

🔸-تهران
روز دوشنبه ۲۴ آذرماه، افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودک توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. بازداشت خانم عظیم زاده در بیمارستان میلاد تهران و در شرایطی صورت گرفت که وی جهت پیگیری وضعیت بیماری قلبی مادرش به این بیمارستان مراجعه کرده بود. ماموران امنیتی پس از بازداشت، منزل او و همچنین منزل مادری‌اش را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

روز سه‌شنبه ۲۵ آذر خانواده‌های جان‌باختگان حادثه کلینیک سینا اطهر با تجمع در محل این حادثه، پیگیری هرچه سریعتر علل حادثه و برخورد با مقصران آن را مطالبه کردند.
حادثه دردناک انفجار و آتش سوزی کلینیک سینا اطهر در روز سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ منجر به مرگ ۱۹ نفر و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر شد و با گذشت ۶ ماه همچنان تکلیف آن روشن نشده است.

🔸-مشهد خراسان رضوی
سخنگوی قوه قضاییه:
چندین باند اخلال در نظام ارزی شناسایی و دستگیر شدند
بزرگترین باند در خراسان رضوی که به صدور کارت‌ بازرگانی به نام اشخاص بی‌بضاعت می پرداختند شناسایی شدند

🔸-زهک بلوچستان
یک مرزبان در زهک به کشته شد
مسوول روابط عمومی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه گفت: در درگیری مسلحانه مرزبانان زهک با اشرار و قاچاقچیان موادمخدر یک نفر از مرزبانان مجروح و یک نفر دیگر نیز به شهادت رسید
روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۹۹، یک شهروند بلوچ به نام “عبدالله قلندرزهی” فرزند شیراحمد اهل شهر زهک، بر اثر تیراندازی بی ضابطه ماموران مبارزه با مواد مخدر کشته شد.
🔸-امیدیه خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران خدمات شهرداری امیدیه به دلیل عدم پرداخت بیش از هشت ماه حقوق و مزایا

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
چهارشنبه ۲۶ آذر . تجمع اعتراضی کارکنان شرکت مخابرات تبریز در اعتراض به تمدید نشدن قرارداد بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان شرکتی در مخابرات .
🔸-هفت تپه. خوزستان
اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران بخش خدمات کشت وصنعت نیشکر هفت تپه نسبت به جابجایی شغلی
روز سه شنبه ۲۵ آذر کارگران بخش خدمات کشت وصنعت نیشکر هفت تپه برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به جابجایی شغلی به اعتصابشان ادامه دادند وضمن خودداری از قبول پست های جدید دراین مجتمع تجمع کردند.

🔸-راسک. بلوچستان
روز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۹۹، مردم و خانواده “خدیجه دهانی” زن بلوچی که توسط ماموران هنگ مرزی در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۹ با خودرو زیر گرفته شده و جان خود را از دست داده بود، مقابل فرمانداری شهرستان راسک تجمع کردند.
مردم روستای نظرآباد با تجمع مقابل فرمانداری شهرستان راسک، خواستار رسیدگی، دستگیری و محاکمه ماموران آدمکش در هنگ مرزی که یک زن بلوچ را با خودروی خود زیر گرفته بودند، شدند.

🔸-شیراز فارس
محمد داوری، فعال مدنی پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شیراز بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به بازداشتگاه مرکزی شیراز منتقل شد.
محمد داوری فروردین امسال در مرحله بدوی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سیدمحمود ساداتی از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۷ سال و ۶ ماه حبس (به دلیل تکرار جرم، اشد به علاوه نصف) و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس و در مجموع به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

🔸-اهواز خوزستان
پلمپ‌ یک باشگاه زنانه در اهواز به تنش‌ کشیده شد
اقدام برای پلمپ یک باشگاه بدنسازی زنانه در شهر اهواز به دلیل حضور یک مرد به تنش کشیده شد.
مرد با لباس سفید در مقابل درب‌ باشگاه زنانه ایستاده و زنان به دلیل نداشتن حجاب به او اعتراض می‌کنند.