رخدادهای ۲۶ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
حسین تاج، وکیل اسماعیل عبدی، معلم زندانی در خصوص آخرین وضعیت موکل خود گفت: «ایشان در زندان هستند و در حال حاضر وضعیت جسمی خوبی ندارند و امیدواریم زودتر به موضوع مرخصی رسیدگی شود. قول‌هایی هم اجرای احکام و دایره نظارت بر زندان داده‌اند که پیگیری خواهند کرد.»

نماینده مردم شهر بابک در مجلس رژیم ایران درباره اعتصاب غذایش گفت: هنوز روستاهایی وجود دارد که مردم در آن آب شرب ندارند و آب در آنجا جیره‌بندی است؛ آن هم در کشوری که اینقدر منابع داریم. معتقدم به راحتی می‌توان مشکلات را برطرف کرد.
وی هشدار داد: اگر به خواست مردم و رفع مشکلات مردم حوزه انتخابیه‌ام توجه نکنند، در فاز بعدی اعتصاب آب را نیز به اعتصاب غذایم اضافه می‌کنم.

سروش خونانی بازداشت شد
سروش خونانی که چند کودک کار را مجبور به انجام کارهای غیراخلاقی کرده و فیلم آنها را در صفحه خودش در فضای مجازی پخش کرده بود، بازداشت شد.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس تهران
هم‌زمان با ریزش ادامه‌دار شاخص کل بازار بورس تهران، جمعی از سهامداران امروز ۲۶ آبان مقابل ساختمان بورس تجمع کردند و شعار «پول‌هامون رو پس بدید» و «قالیباف بیا پایین» سر دادند.

جمعی از معلمان حق التدریس فنی و حرفه ای، در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت استخدامی و وضعیت معیشتی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تجمع کردند.

انفجار و آتش‌‌سوزی در یک پمپ‌بنزین خیابان پیروزی. یک نفر دچار آسیب شد

🔸-رامهرمز. خوزستان
خودکشی ۶ دانش‌آموز رامهرمزی در طی یک ماه گذشته
وبسایت «انتخاب» به نقل از منابع محلی گزارش داده است که شامگاه جمعه ۲۲ آبان دختر ۱۵ ساله‌ دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق‌آویز کرده است.

🔸-زاهدان. سیستان و بلوچستان
زاهدان؛ درگیری نیروی انتظامی با مردم
نارضایتی‌های مردم از جمهوری اسلامی به اشکال مختلفی بروز می‌کند. رفتار ناشایست این رژیم با مردم سبب افزایش تنش‌ها و اعتراضات در جامعه شده است.

🔸-کیش. هرمزگان
جمعی از رانندگان تاکسی در کیش روز دوشنبه ۲۶ آبان دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند.
اعتصاب‌کنندگان می‌گویند: «مدیریت نالایق حمل و نقل عمومى کیش با شرکت اسنپ دست بە یکى کردەاند تا رانندگان تاکسى زیر مجموعە اسنپ شوند.»

🔸-هفت تپه. خوزستان
هشدار کارگران هفت‌تپه: کارفرما خلع ید نشود، مردم خوزستان هم به اعتراضات ما می‌پیوندند
کانال مستقل کارگران نیشکر هفت‌تپه با انتشار مطلبی درباره استعفای رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ که تحت فشار دولت انجام داده است، نوشت: «اگر کوچک‌ترین تعللی در اجرای فوری خلع ید کارفرما صورت بگیرد، آخرین‌ مهلت‌ها را هم از دست داده‌اند.»

🔸-میداود سفلى. خوزستان
زمین لرزه‌ به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، استان خوزستان – حوالی میداود را لرزاند

🔸-رودسر. گیلان
منزل پدری مجتبی داداشی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌المللی در دانشگاه علامه طباطبایی تهران، در پی یورش ماموران سازمان اطلاعات سپاه استان گیلان، مورد تفتیش قرار گرفت و اقلام شخصی این دانشجوی منتقد از قبیل جزوات دانشگاهی، دست نوشته ها، لب تاپ و گوشی تلفن همراه وی توسط ماموران ضبط شد.