رخدادهای ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-مهرستان. سیستان و بلوچستان
رانندگان خودروهای استیجاری مرکز بهداشت شهرستان مهرستان در استان سیستان و بلوچستان از پرداخت نشدن پنج ماه حقوق و سایر مطالبات مزدی خود خبر دادند.

🔸-لافت. هرمزگان
کشته شدن یکی از مرزبانان در قشم
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: یکی از افسران مرزبانی قشم حین انجام وظیفه و طی درگیری با قاچاقچیان در آب‌های لافت این شهرستان به شهادت رسید.

🔸-کرمانشاه
عصر روز گذشته نیروهای کلانتری «دولت‌آباد» شهر کرمانشاه پس از تعقیب و گریز یک خودروی سواری اقدام به تیراندازی به سمت این خودرو کردند که در نتیجه آن یک کودک ۱۷ ساله به نام اشکان عزیزی درجا کشته و یک کودک دیگر به نام برهان عزیزی به شدت زخمی شد.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
روز پنج‌شنبه ۲۴ مهرماه، یک فعال مذهبی اهل سنت به نام “عزیز حیدرپور” ٣٧ ساله اهل روستای “کهریز” از توابع بخش انزل و ساکن ارومیه پس از اتمام بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

🔸- تبریز آذربایجان شرقی
یک مرد ۸۶ ساله مبتلا به کرونا که در بیمارستان امام رضا شهر تبریز بستری بود، خود را از پنجره اتاق به پایین انداخت و جان باخت.
این بیمار به علت عوارض ناشی از بیماری کووید ۱۹ اقدام به این کار کرد و پس از انتقال به بخش اورژانس علی رغم تلاش های تیم احیاء به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

🔸-سیریک. هرمزگان
مردم شهرستان سیریک، محور میناب به جاسک را به دلیل کشته و زخمی شدن دو شهروند بلوچ بستند.
ماموران دریابانی سیریک دو شهروند بلوچ به نام های “محمد رستم زاده” فرزند ابراهیم” و “علی عاشوری نیا” را به بهانه حمل و جابجایی سوخت مورد هدف تیراندازی قرار داده که مردم سیریک در اعتراض به این اقدام ماموران امنیتی اعتراض کرده و محور میناب به جاسک را بستند.

🔸-سیرجان. کرمان
محسن نیک ورز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از بازداشت مسئول سابق مالی شهرداری زیدآباد خبر داد.
او گفت: امکان ورود افراد جدید به این پرونده وجود دارد.