رخدادهای ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۹/۱۶

🔸-بندرلنگه هرمزگان
توقیف شناور حامل ۲۵۰ هزار لیترسوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس
جانشین منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه:
یک لنج حامل تقریبا ۲۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل توقیف شد.
علاوه بر سوخت قاچاق، تعداد ۳۰ عدد منوردستی که به جهت درگیری و فرار از دست مامورین به کار می‌رود نیز از این شناور کشف شد.

🔸-رودسر گیلان
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس: خسارت کشاورزان خسارت دیده از سیل در رودسر پس از گذشت ۶ ماه هنوز پرداخت نشده است.

🔸-قطور. آذربایجان غربی
کشته شدن یک چوپان مرزی توسط نیروهای هنگ‌مرزی
یک چوپان مرزی با شلیک گلوله نیروهای پاسگاه مرزی ترس آباد جان باخته است.
به گزارش تلویزیون آزادی، روز ۲۳ شهریورماه یک چوپان در حین چرای گوسفندان با شلیک مستقیم گلوله از سوی پاسگاه مرزی «ترس آباد» از توابع بخش قطور شهرستان خوی کشته شده است.

🔸-اهواز. خوزستان
دستگیری یک طلبه حوزه علمیه توسط وحوش وزارت اطلاعات سپاه
به گزارش تلویزیون آزادی، پنج‌شنبه ۲۱ شهریور ۹۸، وزارت اطلاعات سپاه به خانه یک طلبه حوزه ‌علمیه به نام مرتضی سواری فرزند عبدالواحد معروف به ابو صدیق یکی از فعالان فرهنگی عرب اهواز ساکن منطقه عیندو یورش برده و ایشان را مقابل چشمان خانواده‌اش با مشت، لگد، اهانت و رفتار ضدانسانی به جای نامعلومی می‌برند.

🔸-اراک. مرکزی
تجمع اعتراضی کارگران هپکوی اراک ومسدود نمودن ریل راه آهن در اعتراض به خلف وعده مسوءلین مبنی بر عدم تعیین تکلیف وضعیت سهامداری ومالکیتی هپکو.

اعتصاب و تجمع صنفی در کارخانه آلومینیوم اراک
کارگران ایرالکو در اعتراض به تصمیمات و سیاست های مدیر عامل و مدیر کارخانه دست به تجمع زده اند.

🔸-قم
۱۱ درصد واگن‌های مسافری کشور سوخت!
روز دوم شهریورماه امسال بود که بیش از ۱۳۰ دستگاه واگن مسافری زمین‌گیر دپو شده در ایستگاه رودشور در ناحیه راه‌آهن قم دچار آتش‌سوزی ‌شد.

🔸-زاهدان. سیستان و بلوچستان
۲نفر از اعضای گروه‌های مخالف نظام به حبس و اعدام محکوم شدند
دادستان سیستان وبلوچستان: دو نفر از اعضای این گروه ها به نام های “امین.ب” و “عبدالحکیم.ک” به اتهام محاربه، عضویت و همکاری با گروه های مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب زاهدان به ۱۰ سال حبس و اعدام محکوم شده اند اما این حکم غیرقطعی است.

🔸-تهران
جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین صبح امروز با سفر به تهران در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی خود در نتیجه تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل ساختمان مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی تجمع کردند.

🔸-ونک. اصفهان
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین، حوالی ونک اصفهان را لرزاند.

🔸-سرخس خراسان رضوی
جمعی از کارگران و معدنکاران معدن آق دربند سرخس در استان خراسان رضوی، در اعتراض به تعویق افتادن حقوق ۱۰ ماهه معدنکاران و عدم توجه به وعده‌های داده شده به کارگران، مقابل فرمانداری سرخس دست به تجمع زدند.

🔸-جیرنده . گیلان
قدرت زمین لرزه‌‌ای که در چند استان احساس شد ۴.۷ ریشتر گزارش شد این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین حوالی جیرنده – مرز استانهای قزوین و گیلان را لرزاند.

🔸-تخت. هرمزگان
زمین‌لرزه ۴.۵ ریشتری تخت بندرعباس را لرزاند
در هرمزگان و براساس مشاهدات میدانی این زمین‌لرزه تاکنون خسارات جانی نداشته است و تبعات آن به شکل ترک‌های کوچک در برخی از منازل قدیمی گزارش شده این در حالیست که لرزه‌های این زمین‌لرزه در بندرعباس نیز احساس شده است.