رخدادهای ۲۵ بهمن ماه ۹۹ برابر با ۱۳ فوریه ۲۰۲۱

🔸-نقده. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، علی آذربرزین، جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان نقده منتقل شد.
به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” به پنج سال حبس تعزیری محکوم و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شده بود.

🔸-اهواز. خوزستان
دکتر فرهاد ابول‌نژادیان رئیس علوم پزشکی اهواز خبر داد؛اهواز و ۷ شهر دیگر باز قرمز شدند / وضعیت خوزستان ناگوار است

🔸-اشنویه. آذربایجان غربی
یک شهروند کُرد به نام “سید نجم‌الدین حسینی” فرزند مصباح ساکن محله “تاچین‌آباد” در شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

🔸-مهران. ایلام
یک شهروند به نام “نادر براران” ۴۵ سالە اهل روستای “کل کل علیا” از توابع دهستان آسمان‌آباد چرداول بر اثر انفجار مین به جای مانده از جنگ میان ایران و عراق در شهرستان مهران واقع در استان ایلام جان خود را از دست داد.

🔸-ماهشهر. خوزستان
اخراج ۲۵ نیروی بندرماهشهری از سوی مدیران این مجموعه، موجب اعتراض و اعتصاب سایر کارگران شده است.

🔸-خرم آباد. لرستان
کارگران راه آهن لرستان دست به اعتصاب زدند
امروز شنبه ۲۵ بهمن کارگران راه آهن ناحیه لرستان و زاگرس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق، عدم پرداخت حق بیمه و عدم تخصیص کفش و لباس کار از سوی کارفرما دست به اعتصاب زده‌اند و خواهان رسیدگی به خواسته‌ها و پرداخت مطالبات معوقه خویش شده‌اند.

🔸- درگهان. هرمزگان
درگهان جزیره قشم، کودکان ایران تا کمر خم شده در سطلهای آشغال!

🔸-تهران
شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت نجمه واحدی و هدی عمید، فعالین حقوق زنان را عینا تایید کرد. پیشتر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران هدی عمید، وکیل دادگستری را به ۸ سال حبس، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی را به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

🔸-سرپل ذهاب کرمانشاه
انفجار مین پای یک شهروند کُرد در شهرستان سرپل‌ذهاب را قطع کرد
روز یکشنبە ۱۲ بهمن‌ماە، سامان رضایی در نزدیکی روستای “مله‌دزگه” از توابع سرپل‌ذهاب بر اثر انفجار مین به شدت زخمی و یک پای خود را از دست داد.
این شهروند در حین چرای دام بر اثر انفجار مین‌های به جا مانده از جنگ میان ایران و عراق دچار این حادثه شده است.

🔸-سنندج. کردستان
حکم دە سال حبس تعزیری زهرا محمدی، مدرس زبان کُردی و عضو انجمن فرهنگی – اجتماعی “نوژین” در شعبه چهارم دادگاە تجدیدنظر سنندج به ریاست قاضی “مصطفی طیاری” به پنج سال حبس تعزیری تغییر پیدا کرد. این حکم طی روزهای اخیر به این مدرس زبان کُردی ابلاغ شده است.

🔸-ایذه. خوزستان
تجمع اعتراضی کارکنان ابفا شهرستان ایذه مقابل فرمانداری بابت : سوء مدیریت رفتار ناشایست مدیر اداره تحقیر نیروهای تحصیل کرده عدم پرداخت حقوق
و عدم واگذاری زمین بعد از یکسال پرداخت پول کامل توسط کارکنان عضو تعاونی