رخدادهای ۲۵ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۱۶

🔸-آمل . مازندران
تجمع خانوادگی کارگران بیکارشده فولادین ذوب آمل(فذا) همزمان با راه اندازی مجدد کارخانه
روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه،همزمان با تشکیل جلسه ستاد تسهیل استان با حضور استاندار مازندران و مدیران کل تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط در محل کارخانه فولادین پس از راه اندازی مجدد این واحد تولیدی،جمعی از ۱۰۰۰کارگر بیکارشده کارخانه فولادین ذوب آمل همراه با همسران و فرزندانشان مقابل این واحد تولیدی تجمع کردند.
خاطر نشان میشود که دراواسط مهرماه سال جاری کارخانه فولادین ذوب آمل با ۱۶۰۰ کارگر تعطیل شد وروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه با ۶۰۰کارگر فعالیتش رادوباره از سر گرفت و۱۰۰۰کارگرش بیکارشدند.

🔸-بردسکن. خراسان رضوی
اعتصاب کارگران مجتمع معادن مس تکنار بردسکن در اعتراض به عدم پرداخت ۴ماه حقوق
از روز ۱۷ آذر، کارگران مجتمع معادن مس تکنار بردسکن دراستان خراسان رضوی دست از کار کشیدند.

🔸-تهران
تجمع غارت شدگان کاسپین در اعتراض به کلاهبرداری موسسه کاسپین در میدان کاج که در حال حاضر کاسپین جمع شده و موسسه گردشگری جایگزین آن شده است.

تجمع اعتراضی سرباز معلمان مقابل مجلس در اعتراض به عدم استخدام آنها.

راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری، به دلیل دادخواهی و اعتراض به محکومیت دخترش به چهار سال و دو ماه حبس محکوم شده است.

🔸-لار. فارس
تجمع اعتراضی جمعی از اهالی شهر لار نسبت به عدم تحویل خانه مقابل بنیاد مسکن لارستان
روزیکشنبه ۲۴آذر، جمعی از اهالی شهر لار در استان فارس با تجمع مقابل بنیاد مسکن لارستان اعتراضشان را نسبت به خلف وعده بانیان پروژه مسکونی «نخل ۳» بنمایش گذاشتند.

🔸-سردشت آذربایجان غربی
یک کولبر نوجوان بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مسلح جان باخت
به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هه نگاو”، عصر رو یک شنبه ۲۴ آذرماه ۹۸، نیروهای مسلح در مرز بیتوش شهرستان سردشت به سوی دسته ای از کولبران شلیک کردند که بر اثر آن یک کولبر نوجوان ١٧ ساله به نام هادی حسینی جان خود را از دست داد.

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، تجمع کردند.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
ناصر خلوصی فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد
روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸، ناصر خلوصی، فعال مدنی اهل تبریز در حین رانندگی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. این شهروند اهل تبریز پیشتر در تیرماه ۹۶ از سوی شعبه دوم دادسرای ارومیه از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام و بر هم زدن امنیت ملی» به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۸, “روزبه پیری” و برادر وی “یاشار پیری”, که چندی پیش از بند قرنطینه زندان تبریز برای دومین بار و جهت تکمیل مراحل بازجوئی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در این شهر منتقل شده بودند پس از اتمام بازجوئی ها به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

🔸-اراک. مرکزی
تجمع اعتراضی جمعی از اعضای شورای کار شرکت هرگونه در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی در خصوص عدم تعیین تکلیف هیئت مدیره هلدینگ هپکو.

🔸-کرمانشاه
آکو جلیلیان، پژوهشگر و نویسندە دایرەالمعارف کوردیکا شامگاه یک شنبه ۲۴ آذر ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه نبی اکرم کرمانشاه بازداشت شد.

🔸-شیراز فارس
رضا علیپور، شنبه ۲۵ آبانماه ۹۸ در جریان قیام مردمی با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به ناحیه قفسه سینه مجروح شد و در بیمارستان پیوند اعصاء صدرا شیراز جان باخت.

🔸-مریوان کردستان
ارشاد رحمانیان شامگاه یک شنبه ۲۶ آبان‌ماه از مقابل بیمارستان ربوده شد و ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸، جسد این جوان ۲۸ ساله مریوانی در حالیکه شکنجه، پیکر او را متلاشی کرده بود، در سد گاران مریوان پیدا شد.