رخدادهای ۲۵ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-فساران. اصفهان
روز شنبه ۲۴ آبان، جمعی از دامداران استان اصفهان در اعتراض به کمبود نهاده در دام شیری و گوشتی مقابل کشتارگاه صنعتی دام روستای فساران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-تهران
نماینده شهربابک در مجلس اعتصاب غذا کرد
قطب آبادی،عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود از تحصن و اعتصاب غذا در دفتر کاری‌اش خبر داد و گفت: در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران و به خاطر عدم صداقت برخی مسوولان این کار انجام می‌دهم.

تجمع سهامداران بورس جلوی مجلس
در اعتراض به انفعال مدیران سازمان بورس و گروگان گیری بورس توسط روحانی، غارت سرمایه مردم.

سه بیمار در بیمارستانی در تهران به دلیل «خراب بودن دستگاه اکسیژن» جان خود را از دست دادند. در پی وقوع این ماجرا، خانواده بیماران متوفی از مسئولان بیمارستان به دلیل سهل‌انگاری کارکنان و خراب بودن دستگاه اکسیژن، شکایت کرده‌اند. این پرونده برای رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، ساعت
۱۰٫۲۰ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در طبقه آخر پاساژ علاءالدین واقع در خیابان جمهوری رخ داد. هنوز از خسارات جانی و مالی این حادثه خبری منتشر نشده است.

بازداشت دلال ارز با ۳۰۰۰ دلار در تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: فردی که اقدام به فروش غیرقانونی بسته‌های ارز کرده بود که در عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.
علی ولی‌پوری گودرزی افزود: «در بررسی مخفیگاه متهم بیشتر از سه هزار دلار نیز کشف و ضبط شده است.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
حامد مشکات، شهروند تُرک و فعال اهل مذهبی سنت پس از حدود چهار ماه نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه، امروز یکشنبه ۲۵ آبان به زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.
حامد مشکات چهارم مرداد به دست ماموران امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات در منزل خانوادگی‌اش در شهر ارومیه بازداشت شد. ماموران بدون حکم قضائی و با اعمال خشونت اقدام به بازداشت این فعال اهل سنت کردند و تعدادی از وسایل شخصی وی از جمله گوشی تلفن همراه و لپ تاپ او را نیز با خود برده بودند.

🔸-شوشتر. خوزستان
کارگران شاغل در کشت و صنعت کارون در اعتراض به تداوم محرومیت از حق امنیت شغلی در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-شوش. خوزستان
روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹، محمد کعبی و برادرش علی کعبی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

🔸-ایرانشهر. سیستان و بلوچستان
روز پنج شنبه ۱۵ آبان ماه ۹۹، تعدادی از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر پس از احضار توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند.
هویت افراد بازداشت شده را “انور بلیده معاون توسعه مالی و بودجه ها، موحد مسئول ساخت و ساز، سلمان زارعی حسابدار دانشگاه علوم پزشکی، دکالی مسئول نیروی انسانی علوم پزشکی، جلال وند یکی از پیمانکاران دانشگاه و ساختمان روان پزشکی” اعلام کرده است.
تعدادی دیگر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی نیز بازداشت شده اما از هویت آنها اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-کلانی. سیستان و بلوچستان
تیراندازی ماموران سپاە تروریستی به سوختبر بلوچ در مسیر کلانی منجر به آتش گرفتن خودرو شد
به گفته منابع محلی راننده در تیراندازی ماموران سپاە و سپس آتش گرفتن خودرو حامل سوخت، جان سالم به در برده است.

🔸-سنقر. کرمانشاه
روز چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹، نیروهای اداره اطلاعات شهرستان سنقر و کلیائی با یورش به منزل سعید صمیمی ۲۴ ساله و فارغ التحصیل رشته داروسازی، کسری بنی‌عامریان ۲۴ساله، لیسان اقتصاد و سعید اصغری۵۱ ساله، از فعالان و زندانیان سیاسی سابق آن ها را بازداشت کردند.

🔸-ارومیه. آذریایجان غربی
روز چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹، عبدالغنی درویشی شهروند بازداشت شده اهل شهرک بالو از توابع ارومیه پس از ۶ ماه بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

🔸-سی سخت. کهگیلویه و بویراحمد
کارگران شهرداری سی سخت از فروردین ماه سال جاری تا کنون هیچ حقوقی از شهرداری دریافت نکرده اند و تلاش های پیاپی کارگران به نهادهای مختلف، بی نتیجه مانده است.