رخدادهای ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای اعتراض به ادامه‌ی روند کنترل‌گر زیست دانشجویی در خوابگاه و دانشگاه، که اخیرا با صدور احکام تعلیق توسط کمیته‌ی انضباطی تشدید شده است، در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه جمع شدند.

🔸-تهران
حسن آقامیری به کرونا مبتلا شد
سیدحسن آقا میری واعظی که سال گذشته خلع لباس شد با انتشار عکسی، از ابتلای خود به کرونا خبر داد و گفت در دفتر کار خود، خود را قرنطینه کرده است

احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه
در پی توئیت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور امروز ( ۲۴ شهریور) توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

تجمع اعتراضی جمعی از بیماران «ام‌پی‌اس» و خانواده‌هایشان در اعتراض به نبود دارو که موجب افزایش شدت بیماری شده است، در مقابل سازمان غذا و دارو .

ضرب و شتم خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار در زندان تهران بزرگ
خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار، امروز دوشنبه ۲۴ شهریور توسط مسئولان زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت. خالد پیرزاده کمتر از ۲۵ روز قبل از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفته است. پا و مهره‌های کمر او در دوران بازداشت آسیب دیده بود نیازمند جراحی های بیشتر است. آقای پیرزاده در حال حاضر با عصا و ویلچر قادر به حرکت است.
به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی توسط مسئولان زندان مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار گرفت.

دوستعلی جلیلیان سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری از دستگیری یک جاعل و توزیع کننده دلار جعلی و کشف ۱۴ هزار و ۵۰۰ دلار جعلی به ارزش ۳ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال خبر داد.

🔸-بوشهر
بازداشت رئیس شورای شهر بوشهر به دلیل فساد مالی
نیروهای اداره اطلاعات ابوذر دهدار، رئیس شورای شهر بوشهر را به دلیل فساد مالی بازداشت کردند.

🔸-ساوه. مرکزی
تجمع کارگران شرکت پارس آمپول ساوه مقابل ساختمان فرمانداری در اعتراض به بی توجهی مسئولان در مرتفع کردن مطالبات صنفی آنها.

🔸-بستک. هرمزگان
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۱۸ کیلومتری زمین مزر استان‌های هرمزگان و فارس حوالی بستک را لرزاند.

🔸 -اشنویه آذربایجان غربی
نیروهای هنگ مرزی در مرزهای اشنویە بە سوی یک کولبر با هویت «صلاح‌الدین عیسی‌زادە» شلیک و او را بە شدت مجروح کردند.
بە گفتە یک منبع مطلع، نیروهای هنگ مرزی پس از زخمی کردن این کولبر، وی را بازداشت و مورد شکنجە قرار دادە و سپس بە وی تیر خلاص زدەاند.

🔸-مشهد
افزایش ۳٫۵ برابری کودک‌آزاری در خراسان رضوی.

🔸-کرمان
شعبه ۷ دادگاه تجدید نظر استان کرمان، به ریاست «غضنفر شعبان‌زاده» و مستشار شعبه «ابراهیم زرندی» با صدور دادنامه‌ای ارشیا نقوی انارکی و شهین (افسانه) خاکپور، فعالان مدنی ساکن کرمان را در مجموع به تحمل ۳۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.
به اتهام‌های «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروه‌های مخالف نظام»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به رهبری و روح‌الله خمینی»، در شعبه ۷ دادگاه تجدید نظر استان کرمان هر یک به تحمل ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

🔸-رشت گیلان
ناصر حاج محمدی شهردار رشت برکنار شد.

🔸-هویزه خوزستان
جمعی از کارگران خدمات و فضای سبز شهرداری هویزه در راستای مطالبه حقوق معوقه ۴ ماه گذشته ، مقابل درب ورودی شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.
یکی از کارگران می گوید علاوه بر تعویق حقوق در برخی ماه ها ، متاسفانه حق بیمه پرداختی نیز با میزان حقوق متناسب نیست.”