رخدادهای ۲۴ دی ماه ۹۹ برابر با ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
تجمع تعدادی از هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه در اعتراض به سیاست های هیئت مدیره..
نیروی انتظامی برای متفرق گردن تجمع هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه حاضر شده و یکی از هواداران دستگیر شد!. چهارشنبه ۲۴ دیماه

تجمع اعتراضی سهامداران «غارت شده» بورس
نابودی سرمایه مردم با مهندسی و دستکاری شاخص کل با همکاری مدیران متولی بورس در حال انجام است!

حمید حاج جعفری کاشانی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به اتهام‌های «اجتماع و تبانی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۴ سال و ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸-زنجان
جمعی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری استان زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مالی این پیمانکاران در مقابل ساختمان این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.
پیمانکاران شهرداری زنجان در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی به پرداخت نشدن ماهیانه پولی که باید به این پیمانکاران پرداخت شود خبر دادند و در ادامه تاکید کردند که با واریز نشدن این مبالغ به حساب پیمانکاران شهرداری مطالبات مزدی و حقوق ماهیانه کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز این شهرداری و کارگران فصلی پرداخت نشده است.

🔸-سنندج کردستان
طی روزهای اخیر، آرام مرادیان و کامل نوری، اهل روستای «تنگسیر» از توابع شهرستان سنندج، در پی احضار تلفنی به اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفتند.
در این گزارش، از دلیل یا دلایل این بازداشت و تهدید جزئیاتی نیامده است.

🔸-نقده آذربایجان غربی
نیروهای اداره اطلاعات در نقده به منزل یک شهروند هجوم بردند و سه عضو یک خانواده را به نام‌های عبدالله حاجی‌احمدی، پیمان حاجی‌احمدی (فرزند عبدالله) و گلاویژ عبداللهی (نامزد پیمان) بازداشت کرده‌اند.

🔸-مریوان. کردستان
یک جوان اهل روستای «نی» از توابع مریوان با هویت عادل پروازه به دست نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

🔸-بوکان. آذربایجان غربی
روز دوشنبه ۲۲ دی نیز یک شهروند اهل بوکان با هویت حسین گردشی به دست نیروهای امنیتی رژیم ایران بازداشت و همان روز یک شهروند اهل مهاباد با هویت حسن عبدی بازداشت شده است.
تا زمان تنظیم این خبر، دلیل یا دلایل بازداشت این شهروند و اتهامات آن‌ها روشن نشده است.

🔸-مشهد
روز سه شنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۹، منزل شخصی مسیح الله محمدی، شهروند بهائی ساکن شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی مورد تفتیش قرار گرفت

🔸-اصفهان
آنیسا دانشگری، شهروند بهائی ساکن اصفهان، در پی یورش ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و برخی اقلام شخصی از این شهروندان بهائی توسط ماموران ضبط شد.

🔸-سروآباد کردستان
روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۹، اکرم و سیامک ادوایی دو شهروند اهل شهرستان سروآباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
علیرغم مراجعه‌ی خانواده‌ی این شهروندان به مراکز قضایی و امنیتی، هنوز اطلاعی از محل نگهداری و دلایل بازداشت آنها در دست نیست.