رخدادهای ۲۴ خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ژوئن ۲۰۲۱

🔹-مبارکه اصفهان
اعتصاب کارکنان سیمان سپاهان دیزیچه اصفهان به عدم پرداخت کارانه بهره وری بر خلاف وعده و وعید های پوچ مقامهای کارخانه
تعدادی از کارگران تهدید شده ومورد بازجویی وزارت اطلاعات مبارکه قرار گرفتند. از آنجایی که کارگران با تجمع یکشنبه نتوانستند به حق و حقوق خود برسند، قرارشد امروز دوشنبه۲۴خرداد در مقابل فرمانداری مبارکه اصفهان تجمع ادامه یابد

🔹-ماهشهر خوزستان
اعتصاب کارگران بندرماهشهری در اعتراض به استخدام بیش از حد غیربومی ها در شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس

🔹-خارک. بوشهر
تجمع اعتراضی صیادان خارک
به آنهااجازه رفتن به دریا را نمیدهند

🔹-اهواز خوزستان
تجمع کارگران اخراجی لوله سازی خوزستان

تجمع اعتراضی کشاورزان نسبت به منع کشت تابستانه و محرومیت از آب کشاورزى

🔹-مشهد
پلمپ مدرسه دینی اهل سنت شورک ملک مشهد با وجود اعلام حمایت از ابراهیم رئیسی
مدرسه دینی اهل سنت شورک ملک مشهد با وجود اعلام حمایت مدیر آن از ابراهیم رئیسی، پلمپ شد.
روز ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۰، مدرسه دینی اهل سنت شورک ملک مشهد با فشار مراجع تقلید شیعه با دستور استانداری توسط ماموران انتظامی پلمپ شد.
این در حالیست که مولوی فاضلی مدیر این مدرسه دینی در روزهای اخیر از کاندید شدن ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کرده بود.
گفته می شود این مدرسه دینی دارای مجوز ساخت و ساز نیز بوده است که توسط جمهوری اسلامی و با دستور مستقیم علم الهدی پدرزن ابراهیم رئیسی پلمپ شده است.
بر اساس این گزارش، در حین پلمپ این مدرسه دینی درگیری لفظی مولوی فاضلی با نیروهای انتظامی صورت گرفته که با پا در میانی اهالی محل متوقف شده است.
فعالین بلوچ می گویند علمای اهل سنت جغرافیای ایران همچنان با سیاست های اشتباه خود در حال میدان دادن به جمهوری اسلامی برای ادامه ظلم و جنایت ها علیه شهروندان اهل سنت هستند.
این فعالین بر این باورند که ابراهیم رئیسی هنوز بر کرسی ریاست جمهوری ننشسته است که به دستور پدر زن خود علم الهدی در حال پلمپ مدارس و مراکز دینی اهل سنت است.
لازم به ذکر است، حافظ طیب اسماعیل زهی اعلام کرده که شورای راهبردی اهل سنت که به گفته مولوی عبدالمجید مرادزهی در‌ راس آن مسجد مکی و ‌مولانا عبدالحمید قرار دارند، «ابراهیم رئیسی» را به عنوان کاندید اصلح برای اهل سنت برگزیدند.

🔹-منصوریه خوزستان
– آتش زدن بنر آیت الله قتل عام توسط مبارز غیور خوزستانی
خوزستان شهر منصوریه نزدیک بهبهان

🔹-بانه کردستان
احضار دکتر محمد قدمی فعال سیاسی اهل سنت به دادسرای عمومی شهرستان بانه
دادسرای عمومی شهرستان بانه (کردستان) با صدور ابلاغیه ای محمد قدمی، فعال سیاسی اهل سنت را به دادگاه شهرستان بانه احضار کرد.
از جمله‌ اتهام های انتسابی محمد قدمی «نشر اکاذیب در فضای مجازی» و «هجو و انتشار هجویه علیه روحانیون» است که باید ظرف پنج روز در دادگاه حضور یابد.
این شهروند کُرد اردیبهشت امسال نیز از سوی دادگاه احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته بود.
لازم به ذکر است دکتر محمد قدمی تنها کاندیدای اهل سنت انتخابات ریاست جمهوری، که این انتخابات را فرمایشی و فاقد اعتبار توصیف کرده و با تحریم انتخابات بطور ضمنی از جمعیت اهل سنت ایران خواست در انتخاباتی که آنها را به رسمیت نمی شناسند مشارکت نکنند.