رخدادهای ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-کیاسر. مازندران
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین مرز استانهای مازندران و سمنان حوالی کیاسر را لرزاند.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
۲ شهروند کُرد به نام‌های “محمد نبردی” و “محمود قنبروند” اهل شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

🔸-نیشابور خراسان رضوی
پرسنل میراث فرهنگی نیشابور مقابل اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
پرسنل این اداره ۳ ماه است که حقوق نگرفته اند و بعد از گذشت سه ماه تنها پاسخی که از طرف مدیریت دریافت نموده این بوده که پیگیری میکنم و متاسفانه هیچ اقدای برای حل این موضوع از طرف مدیریت میراث صورت نگرفته است.

🔸-رباط کریم. تهران
جمعی از مالکان خورده زمین های شهرستان رباط کریم، در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی وضعیت آنها برای صدور صدور مجوز ساخت و امکان تعیین وضعیت برای آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-تهران
تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در این دانشگاه، در اعتراض به گرانی روزافزون و سیاست های اقتصادی دولت

جمعی از آموزش یاران نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی در اعتراض به عدم توجه مسئولان در مطالبات صنفی آنها، مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.
معلمان معترض خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود با توجه به سوابق کاری‌شان شدند.

الهام خمسه، زندانی سیاسی روز شنبه ۲۲ شهریورماه به صورت اجباری از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی امین آباد منتقل شد. خانم خمسه از اواخر مردادماه امسال دوران محکومیت ۲ ساله خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کرد.
الهام خمسه پیشتر در حین شعارنویسی در یکی از خیابان‌های تهران بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

الیاس نادران نماینده تهران در مجلس به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

🔸-زردویی. کرمانشاه
دانا جامعی، مهندس برق صنعتی، ساکن روستای زردویی از توابع شهرستان پاوه بر اثر فشارهای روحی وارده به وی و نبود فرصت شغلی با اسلحه شکاری اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.