رخدادهای ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱

🔹-تهران
تجمع رانندگان و کارگران شرکت واحد در مقابل شورای شهر در اعتراض به عدم اجرای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل از سوی مدیرعامل
امروز یکشنبه ۲۳ خرداد رانندگان و کارگران شرکت واحد در اعتراض به عدم اجرای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل در مقابل شورای شهر تجمع کرده‌اند.

تجمع جانبازان رو به روی بنیاد شهید در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات آن ها

روز یکشنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰، گروهی از زیان دیدگان صرافی کریپتولند، برای چندمین روز متوالی در مقابل ساختمان دادسرای جرائم اقتصادی واقع در تهران، دست به تجمع زدند.
تجمع کنندگان خواستار رسیدگی به مطالباتشان از جمله فراهم آوردن امکان برداشت پول و رمز ارزهای خود هستند.

🔹-هجدک کرمان
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.

🔹-گچساران کهگیلویه و بویر احمد
روز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰، گروهی از مغازه داران شهرستان گچساران در اعتراض به تعدد فروشگاه های زنجیره‌ای در این شهرستان در مقابل ساختمان فرمانداری گچساران دست به تجمع زدند.

🔹-ارومیه آذربایجان غربی
اعتصاب غذای شاکر بهروز و کیهان مکرم انبی در زندان ارومیه
شاکر بهروز و کیهان مکرم انبی، دو زندانی سیاسی در زندان ارومیه از امروز یکشنبه ۲۳ خردادماه اقدام به اعتصاب غذا کردند. اعتصاب غذای آقای بهروز در اعتراض به نگهداری طولانی مدت وی در سلول انفرادی در دوره بازداشت و صدور حکم ناعادلانه اعدام صورت گرفته است. آقای مکرم نیز با درخواست اجرای قانون کاهش مجازات در خصوص پرونده خود اعتصاب غذا کرده است.

🔹-مشهد
در ادامه مشکلات سلسله وار نیروهای شرکتی بهداشت در کشور، این بار نیروهای شرکتی بهداشت مشهد در اعتراض به وضعیت صنفی خود و عدم دریافت هیچ حق رفاهی که اخیرا مصوبه وزیر است، مقابل ستاد مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

🔹-کرمانشاه
کرمانشاه خودکشی جوان کورد بر اثر فقر و بیکاری در پل هوایی بلوار.