رخدادهای ۲۳ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۱۴

🔸-تهران
تجمع پرسنل دانشگاه آزاد تهران، مرکز مجتمع ولایت بابت کسر کردن یک میلیون تومانى حقوق پرسنل.

دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم هفت متهم پرونده اعتراض‌های کارگری هفت‌تپه را صادر کرد و اسماعیل بخشی، محمد خنیفر، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز الهیاری و عسل محمدی؛ هریک‌ را به پنج‌سال حبس قطعی محکوم کرد.

سیامک میرزایی به یک سال حبس محکوم شد
سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و از باب مجازات تکمیلی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور و عضویت در احزاب، گروه‌ ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد. شده است.

تاکسی‌های ون دست از کار کشیدند
تاکسی‌های ون درون شهری که مسئولیت جابجایی وحمل ونقل عمومی مسافران را در شهرهای بزرگ از جمله تهران به عهده دارند با پایان یافتن سهمیه بنزین خود دست از کار کشیده وانبوه مسافران را در بلاتکلیفی قرار داده‌اند.

🔸-دهگلان. کردستان
روز دوشنبه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸، صابر قادری فعال مدنی ساکن دهگلان و از اعضای سازمان محیط زیستی «جمعیت شیدای سبز لیلاخ»، توسط مأموران وزارت اطلاعات در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل‌شده است.

🔸-میاندوآب. آذربایجان
تجمع کارگران ناحیه یک و دو شهرداری میاندوآب بدلیل حقوق معوقه
روز گذشته ۲۲ آذر ۹۸ تعدادی از کارگران ناحیه یک و دو شهرداری میاندوآب مقابل مصلی به دلیل حقوق معوقه و بیمه اشان دست به اعتراض زدند.

🔸 -مسجد سلیمان. خوزستان
اعتصاب غذای چنگیز قدم خیری در زندان مسجدسلیمان
چنگیز قدم خیری، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان مسجدسلیمان در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت اداره اطلاعات از اعزام وی به مرخصی از روز پنج شنبه ۲۱ آذرماه دست به اعتصاب غذا زده است.
این زندانی پس از برگزاری چند جلسه محاکمه از سوی دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام به ۴۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.