رخدادهای ۲۲ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-پارس آباد مغان. اردبیل
سقوط یک فروند پهباد مربوط به جنگ قره‌باغ در پارس‌آباد مغان
منابع امنیتی حاضر در منطقه اعلام کردند که به نظر می‌رسد این پهپاد از نوع پهپادهای تجسسی است.

🔸-بندرخمینی. خوزستان
جمعی از کارگران آبفای بندر امام در اعتراض به عدم پرداخت پنج ماه حقوق و بیمه، روز سه‌شنبه ۲۲ مهر تجمع کردند.

🔸-کرمان
شهین خاکپور، فعال مدنی مشروطه‌خواه، ساکن کرمان، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری ۱۰ ساله خود، روز سه‌شنبه ۲۲ مهر بازداشت و به زندان مرکزی کرمان منتقل شد.

🔸-سردشت آذربایجان غربی
نیروهای امنیتی یک شهروند کرد اهل روستای «مارغان» سردشت را با نام «محمدعلی خالەنژاد» بازداشت کردند.
این شهروند بدون ارائە حکم قضائی بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدە و سرنوشتش نامعلوم است.

🔸-تهران
اکبر عالمی، مجری و منتقد سینما بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

مدیر بیمارستان مدرس با تاکید بر تکمیل کلیه تخت‌ها در بخش عادی و ویژه، از کمبود نیرو و حجم بالای کار گلایه کرده است. دکتر حسین بدخشان خبر داده که از زمان شیوع کرونا، ۲۲۰ نفر از کادر درمانی و نیروهای پشتیبانی این بیمارستان درگیر بیماری شدند و چند نفر نیز جان باختند.

وزیر آموزش و پرورش شکایت از معلم محکوم به شلاق به خاطر انتشار تصویر طنزآمیز را پس گرفت
حاجی میرزایی روز سه‌شنبه در توئیترش نوشت: «از مدیران وزارتخانه خواستم هرچه سریع‌تر شکایت از مدیر یک کانال خبری را که در دادگاه محکوم شده است پس بگیرند.»

🔸-بانه. کردستان
مشکل تامین گاز در برخی استان‌های ایران هنوز پابرجاست. با وجود دمای پایین و سرما در کردستان، صف‌ دریافت گاز مایع در شهرستان بانه هرروز طولانی‌تر می‌شود.

🔸-نقده آذربایجان غربی
سجاد شهیری، فعال ملی مدنی ساکن شهرستان نقده، توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ این شهرستان به ریاست امیر کیومرثی خلیفه با اتهام عضویت در گروه گاماج و فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه خواهد شد.

🔸-یزد
ضبط گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌های سه خانواده بهائی؛ بلاتکلیفی فرزندان دانش‌آموز
ماموران اداره اطلاعات یزد روز سه‌شنبه ۲۲ مهر بدون ارائه حکم، به منازل سه شهروند بهائی به نام‌های «کتایون شهریاری»، «پیمان روحی» و «ایمان رشیدی» هجوم بردند و پس از تفتیش محل، عکس‌ها و کتب اعتقادی، کارت‌های بانکی، لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترها و گوشی‌های همراه همه ساکنان این سه منزل را ضبط کردند.

🔸-سریش آباد. کردستان
کارکنان شهرداری سریش آباد قروه در کردستان در اعتراض به عملی نشدن وعده پرداخت حقوق معوقه برای ششمین‌بار تا تسویه کامل روز سه‌شنبه ۲۲ مهر دست از کار کشیدند.

🔸-شهرری. تهران
کشف بیش از ۲۰۰ دستگاه ‎تویوتا هایلوکس صفر کیلومتر در شهرری
ارزش تقریبی این خودروها ۴۶۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
عادل مکرم، متهم سیاسی در زندان ارومیه از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه در پی عدم تحقق وعده مسئولان مجددا اعتصاب غذا کرد. آقای مکرم از روز یکشنبه ۱۳ مهرماه امسال در اعتراض به بلاتکلیفی ۱۰ ماهه خود با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد و روز چهارشنبه ۱۶ مهر با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

🔸-مراغه. آذربایجان شرقی
احضار مختار ابراهیمی و میرموسی ضیاء گرگری به دادگاه انقلاب مراغه
شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مراغه با ارسال ابلاغیه‌ای الکترونیکی، مختار ابراهیمی و میرموسی ضیاء گرگری را برای اخذ آخرین دفاع به این شعبه احضار کرده است.
طی ابلاغیه‌ای که روز دوشنبه ۲۱ مهر تنظیم و امروز از سوی شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مراغه به مختار ابراهیمی و میر موسی ضیاء گرگری فعالان تَرک ارسال شده، از آنها خواسته شده تا طی ۵ روز پس از درج این ابلاغیه در سامانه الکترونیکی برای اخذ آخرین دفاع در این شعبه حاضر شوند.