رخدادهای ۲۲ دی ماه ۹۹ برابر با ۱۱ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-مرودشت. فارس
روز شنبه ۲۰ دی ماه، یکی از کارگران شهرداری شهرستان مرودشت واقع در استان فارس به دلیل عدم پرداخت به موقع حقوق و مشکلات معیشتی، در محل کار خود و مقابل دوربین‌های مداربسته، از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.
هویت وی بهرام ابراهیمی‌مهر، متاهل و دارای یک فرزند، احراز شده است.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران ساکن شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
از جمله مطالبات این شهروندان توجه شهرداری تبریز برای رفع ممانعت از صدور اسناد مالکیت و همچنین صدور مجوز ساخت عنوان شده است.

🔸-تهران
جمعی از کارکنان دانشگاه تهران در اعتراض به تخلفات شرکت تعاونی مسکن این دانشگاه و بلاتکلیفی وضعیت‌شان، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

حواله‌داران خودرو «‌کوپا» در اعتراض به تاخیر بیش از دو سال برای تحویل گرفتن خودروهایشان مقابل شرکت شهر خودرو دست به تجمع زدند. شرکت شهرخودرو نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش ریگان خودرو را به عهده دارد که قرار بوده خودرو کوپا متعلق به گروه زوتی چین را در کارخانه ارگ جدید بم مونتاژ کند اما مشتریان نسبت به ماه‌ها سرگردانی برای تحویل گرفتن این خودرو اعتراض دارند.

🔸-بهبهان. خوزستان
شب گذشته یکشنبه ۲۱ دیماه ۱۳۹۹، نیما دهناد و احمدرضا انصاری فر، شهروندان اهل بهبهان در راه بازگشت به منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
احمدرضا انصاری فر و نیما دهناد به “تبلیغ علیه نظام” متهم شده‌اند.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
محمد حضرت پور شهردار ارومیه توسط نیروهای امنیتی به اتهام فساد مالی بازداشت شد.
چند روز گذشته نیز چند مدیرمیانی، کارشناس و دلال در شهرداری ارومیه به اتهام فساد مالی بازداشت شدند.

🔸-اصفهان
کشاورزان اصفهان دیگر کارد به استخوانشان رسیده است
تجمع اعتراضی کشاورزان شرق اصفهان مقابل صدا و سیمای اصفهان در اعتراض به محروم بودن از حقآبه رود زاینده‌رود برای آبیاری مزارع خود.

🔸-مشهد
آتش‌سوزی در پروژه مشهد مال یکی از بزرگترین مراکز تجاری واقع در چهارراه خیام (سجاد) مشهد
هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست

🔸-نوسود کرمانشاه
عرفان عزیزیانی اهل شهرستان ثلاث باباجانی در مناطق مرزی نوسود واقع در استان کرمانشاه، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی زخمی شد.

🔸-مریوان کردستان
نیروهای امنیتی “کارو علیداد” اهل شهرستان مریوان فعال محیط زیست کُرد را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
تا لحظه انتشار این خبر، از دلالیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

زانیار معتمدی اهل شهرستان مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
بازداشت این شهروند بدون ارائه‌ی مجوز قضایی و به همراه ضرب و شتم صورت گرفته است.
تا لحظه انتشار این خبر، از دلالیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.