رخدادهای ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰

🔸-شوش. خوزستان
بیست و هشتمین روز اعتصاب هفت تپه
بیست و هشتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه
صبح امروز با حضور تعدادی از کارگران در مقابل فرمانداری و در ادامه به سمت حرم دانیال نبی شهر شوش برگزار شد. در این تجمع، کارگران بر ضرورت اتحاد و ادامه اعتصاب تا رسیدن به مطالبات و از جمله خلع ید بخش خصوصی تاکید کردند
“شریعتی حیا کن خوزستان را رها کن”.

🔸-فیروزکوه. تهران
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین استان تهران حوالی فیروزکوه را لرزاند.

🔸-تهران
جمعی از فرهنگیان شاغل در مدارس غیرانتفاعی استان مازندران با سفر به تهران در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این فرهنگیان معترض نسبت به اوضاع نامناسب اقتصادی و همسان نبودن درآمد با خرج کرد روزانه و محرومیت از استخدام رسمی در آموزش و پرورش که باعث شده از امنیت شغلی محروم شوند این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی مغازه‌داران مترو تهران
تجمع مقابل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران، خواستار کاهش اجاره مغازه‌های اجاره‌ای شدند. معترضان می‌گویند به علت کاهش درآمد پس از شیوع کرونا، قادر به پرداخت اجاره‌ خود نیستند.

احمد مؤمنی‌راد، سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران از مجرم شناخته شدن مدیر مسئول‌های روزنامه ایران و سایت ۹۰ اقتصادی توسط شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد.

🔸-قشم. هرمزگان
اعتراض بازایان قشم
بخاطر گمرگ رفتن که حدود ۳ ماه هست بسته شده البته گمرک بازه پوشاک ترخیص نمیشه
بارهای مردم همه تو گمرگ رو هم انباشته شده.

🔸-لالی. خوزستان
کارگران جان به لب رسیده شهرداری لالی در اعتراض به ۱۰ ماه حقوق معوقه و ۵ ماه عدم پرداخت بیمه با پهن کردن سفره ی خالی در میدان موسوم به شهدای ۲۱ دی و در دست داشتن پلاکارد اعتراضی تجمع کردند.

🔸-منجیل. گیلان
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منجیل
کارگران مجموعه شهرداری منجیل از عدم پرداخت ۶ ماه مزد، عیدی و سنوات سال ۹۸ خود خبر دادند. این کارگران که تعداد آنها ۳۲ نفر است و هر کدام بصورت میانگین ۶ تا ۱۰ سال سابقه کار دارند معتقدند با این شرایط امنیت شغلی خود را از دست می دهند.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
دیاکو تارا فرزند رسول اهل روستای “کیله سیپان” از توابع بخش “لاجان” پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
از دلایل بازداشت و اتهامات منتسب به این شهروند تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
آتش‌سوزی در فاز دوم پتروشیمی تندگویان در ماهشهر
رسانه‌های ایران گزارش دادند که دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی «شهید تندگویان» در ماهشهر به دلیل نشت Hot Oil دچار آتش‌سوزی شد.
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، ساعت ۱۷:۱۵ امروز یکشنبه ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰، دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی تندگویان به دلیل نشت Hot Oil آتش گرفت.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
شماری از پاکبانان شهرستان تبریز در اعتراض به عدم پرداخت بیمه خود در محوطه عمارت شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.
شهروندی که در حال پوشش خبری این تجمع اعتراضی بود، با برخورد فیزیکی از سوی رئیس سازمان پسماند شهرداری این شهرستان برای ضبط تلفن همراه روبرو شد.