رخدادهای ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۱۱ فوریه ۲۰۲۰

🔸-ماکو. آذربایجان غربی
روز شنبه ۱۹ بهمن‌ماه، فواد وکالتی از اهالی شهر ماکو بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان این شهر منتقل شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب خوی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

🔸-تهران
محسن غیاثی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان، روز شنبه ۱۹بهمن از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام تخریب اموال عمومی، به تحمل ۱۸ماه زندان و پرداخت ۱ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.

🔸-بوکان. آذربایجان غربی
ماموستا محمد خضرنژاد، امام جمعه روستای ناچیت از توابع شهرســتان بوکان به دستور اداره اطلاعات این شهر به اتهام “دایر کردن مدرسه علوم دینی، تبلیغ علیه نظام، انتقاد از عملکرد مسئولان حکومتی، دفاع از حقوق کولبران” از امامت جماعت محروم و اخراج شد.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
حسین عثمانی، زندانی سیاسی کُرد که ششمین سال از مدت محکومیت ۳۰ ساله خود را در در زندان مرکزی ارومیه سپری می‌کند از چندین بیماری رنج می‌برد و از زمان بازداشت تاکنون به دلیل مخالفت اداره اطلاعات از اعزام به مرخصی استعلاجی محروم بوده است.

🔸-کرمانشاه
روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸, جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات صحبت امیدی، مهدی ابدالی، محی‌الدین اصغری و خلیل اسدی, از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸, توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد.