رخدادهای ۲۲ بهمن ماه ۹۹ برابر با ۱۰ فوریه ۲۰۲۱

🔸-رامشیر. خوزستان
روز سه شنبه ۲۱ بهمن، شماری از کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان رامشیر در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در مقابل این اداره دست به تجمع زدند.
این کارکنان دلیل تجمع خود را عدم پرداخت ۷ ماه حقوق معوقه خود عنوان کردند.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
آتش سوزی بزرگ در برج های مسکونی جاده ائل گلی
این برج ها نیمه کاری و خالی از سکنه بوده است.

🔸-پلدختر. لرستان
روز گذشته ۲۱ بهمن اهالی روستای تخت آب پلدخترکه از روستاهای سیل زده حومه پلدختر هستند دراعتراض به روند بسیار کند ساخت خانه هایشان ومقاوم سازی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این تجمع اعتراضی هم مقابل بنیاد مسکن پلدختر و هم مقابل فرمانداری این شهر بوده است.

🔸-قزوین
روز سه شنبه ۲۱ بهمن کارکنان عوارضی های استان قزوین برای چهارمین روز متوالی مقابل استانداری تجمع اعتراضی برپا کردند.
قرار بود تا بهمن ماه وضعیت اشتغال این پرسنل تعیین تکلیف شود اما تا به امروز هنوز هیچ تصمیمی برای بازگشت به کار این پرسنل گرفته نشده است و همچنان آنها در بلاتکلیفی به سر می‌برند

🔸-شوشتر خوزستان
خالد کعب و حسین فرج‌الله چعب، از اهالی شهرستان شوشتر واقع در استان خوزستان طی روزهای اخیر به دست نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
گفته می‌شود که این افراد از بستگان حبیب فرج‌الله چعب (حبیب اسیود)، یکی از فعالان سیاسی بوده‌اند که چندی قبل در روند مبهمی از ترکیه ربوده و به تهران منتقل شد.

🔸-سربندر. خوزستان
ویدیوی منتشر شده از مراسم ۲۲ بهمن در سربندر در استان خوزستان نشان می‌‌دهد گروهی از بسیجی‌های موتور سوار در پاسخ به شعار «‌مرگ بر آمریکا» که از بلندگو پخش می‌شود شعار «‌مرگ بر روحانی» سر می‌دهند.

🔸-دورود. لرستان
بابک آزادی، دادستان دورود در استان لرستان اعلام کرد که تاکنون سه نفر از شهرداران سابق این شهر در ارتباط با یک پرونده فساد بازداشت شده‌اند.
دادستان دورود با اشاره به ابعاد گسترده پرونده اختلاس شهرداری شهر دورود، گفت که روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن سومین نفر از شهرداران سابق دورود نیز به اتهام «اختلاس» دستگیر شد.

🔸-اورومیه. آذربایجان غربی
کامل سیدامسکن، شهروند اهل ارومیه روز شنبه ۱۸ بهمن با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه سپاه پاسداران در ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.

انور چالشی اهل روستای لورزینی و کامل جباروند اهل روستای چریک آباد از توابع منطقه مرگور در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه تفهیم اتهام شدند.
این دو شهروند به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران” محاکمه شدند.

🔸-حمیدیه. خوزستان
احمد ساعدى (حجتى)، شهروند اهل شهر حمیدیه اهواز روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن توسط اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
دلیل یا دلایل بازداشت این شهروند عرب تا کنون مشخص نشده است.

🔸-تهران
در پی اعتراض سرپرست دادسرای ناحیه ۳۳ اوین به رای برائت پریسا رفیعی، شعبه ۳۶ تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب رای را نقض و پریسا رفیعی را به ۱۵ ماه حبس به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم کرده است.

🔸- مشهد
مرگ بیش از صد کودک در اثر کرونا در بیمارستان اکبر مشهد
غلام‌رضا خادمی رئیس بخش ICU کرونای بیمارستان اکبر مشهد گفت: آمار بستری کودکان از اسفند ماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان اکبر که مرکز کرونایی استان است، ۱۱۷۹ کودک است که از بین کودکان بستری شده تا کنون ۱۰۱ نفر فوت کردند.

🔸-یزد
رستم ارکیا زندانی سیاسی اهل ماکو با پایان مرخصی به زندان یزد بازگشت. او اوایل بهمن به مرخصی اعزام شده بود. این شهروند روز ۱۱ دی‌ماه ۸۵ بازداشت و نهایتا به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد به ۲۰ سال حبس و تبعید به زندان یزد محکوم شد. این زندانی سیاسی در سال ۸۹ به زندان یزد تبعید شد.