رخدادهای ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
جمعی از مربیان پیش‌دبستانی سراسر کشور با سفر به تهران، مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش با هدف اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و محرومیتاز حق امنیت شغلی، روز دوشنبه ۲۱ مهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

رضا نهضت، شهروند ساکن تهران و فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش که پیش از این به اتهام ترسیم کاریکاتور و انتشار آن در فضای مجازی با شکایت محسن پورمیرزائی، وزیر آموزش و پروش و ترکمن الله یار، معاون وزیر آموزش و پرورش در شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران محاکمه شده بود، روز شنبه ۱۹ مهر به تحمل ۴۵ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد.

روح الله زم، زندانی سیاسی محکوم به اعدام پس از گذشت ماه‌ها از زمان پایان تحقیقات پرونده و همین‌طور گذشت بیش از سه ماه از زمان صدور حکم، کماکان در وضعیت انفرادی در اختیار اطلاعات سپاه پاسداران نگهداری می‌شود.

بهروز غریب‌پور، کارگردان و نویسنده تئاتر، به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شد

دادگاه مطبوعات؛ اعلام جرم علیه مدیر مسئول روزنامه شهروند
روز یکشنبه ۲۰ مهر، مدیر مسئول روزنامه شهروند از بابت اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» توسط دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد.

🔸-اصفهان
۷۰ درصد فضاهای آموزشی استان اصفهان نیازمند تخریب و مقاوم‌سازی هستند.

🔸-دلگان. سیستان و بلوچستان
پنج روستای شهرستان دلگان ۷۵ روز است که با بحران بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند.

🔸-کامیاران. کردستان
کشته شدن ۳ نفر از مخالفین رژیم در کامیاران و مریوان
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا از کشته شدن ۳ تن فرد از مخالفان نظام جمهوری اسلامی و زخمی شدن سه تن دیگر خبر داد.

🔸-زاهدان سیستان و بلوچستان
مفتی محمد قاسم قاسمی به اداره اطلاعات زاهدان احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

🔸-شیراز فارس
شهناز ثابت، شهروند بهائی ساکن شیراز جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری ۲ ساله خود پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شیراز بازداشت و بند زنان در زندان مرکزی « عادل آباد » این شهر منتقل شد.

🔸-سنندج کردستان
۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان کردستان به کرونا مبتلا شدند
آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی کردستان گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون ۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از این تعداد ۷۵ پزشک در بخش بهداشت و درمان، ۲۸۰ پرستار در بخش درمان، ۳۴ نفر پرسنل آزمایشگاهی در بخش بهداشت و درمان، ۶ نفر رادیولوژی در بخش درمان، ۵۳ مراقب سلامت و ۲۹ بهورز در بخش بهداشت و ۲۸۶ نفر کارشناس و سایر نیروهای بهداشت و درمان هستند.

🔸-سراب. آذربایجان شرقی
رضا اسدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراب در آذربایجان شرقی، اعلام کرد که از حدود چهار هزار دانش‌آموز این شهرستان ۱۵۰۰ دانش‌آموز فاقد گوشی هوشمند هستند.