رخدادهای ۲۱ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ژوئن ۲۰۲۰

🔸-محمله. فارس
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر دقایقی قبل حوالی محمله در استان فارس را لرزاند/ این زلزله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد.

🔸-تهران
روز گذشته تعدادی از پرسنل ناجا که در پروژه یافت آباد بنیاد تعاون مالباخته شدند به همراه خانواده هایشان در مقابل ستاد کل ن م تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند

خودکشی مرد جوان در فرودگاه امام خمینی «ره» / صبح امروز رخ داد
حوادث رکنا: مرد جوان که از محل کارش اخراج شده بود در اقدامی تلخ در فرودگاه امام خمینی «ره» دست به خودکشی زد.

روز دوشنبە ١٩ خرداد ٩٩، مجید حجاب برادر سهیلا حجاب، بە دادسرای اوین احضار و پس از باجویی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

شیرین صفوی پرستار بخش اورژانس شیمیایی بیمارستان بقیه الله در اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
هدایت عبدالله پور، زندانی سیاسی اعدام شد
در پی مراجعه پدر هدایت عبدالله ‌پور، زندانی سیاسی محکوم به اعدام به واحد اجرای احکام دادگستری ارومیه، به وی گفته شده حکم اعدام پسرش بیست روز پیش اجرا شده است
این زندانی سیاسی در بهمن ماه ١٣٩۵ از سوی شعبە دوم دادگاه انقلاب ارومیە بە ریاست قاضی شیخلو بە اتهام همکاری با حزب دمکرات کردستان ایران در جریان درگیری روستای ”قرەسەقل“ اشنویە میان پیشمرگەهای حزب دمکرات و نیروهای سپاه پاسداران بە اعدام محکوم شدە بود.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی در اعتراض به شرایط شغلی خود در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات شاهین برزگر، فعال ترک در شعبه یک دادگاه انقلاب و در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ تبریز برگزار شد.

🔸-بوشهر
جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری خلیج فارس در مقابل استانداری بوشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند
براساس گفته های این شهروندان معترض: “از چند سال قبل بابت پیش خرید واحدهای مجتمع تجاری خلیج فارس مبالغی را سازنده این مجتمع پرداخت کردند اما نه تنها ملک پیش خرید شده به آنها تحویل داده نشده بلکه پولهای پرداخت شده هم به آنها برگردانده نشده است

🔸-قرچک. تهران
ابتلای ۸ زندانی زندان قرچک به کرونا؛ بی خبری از وضعیت زینب جلالیان
علی جلالیان، پدر زینب جلالیان در مصاحبه با کمپین گفت: “زینب هفته قبل با مادرش تماس گرفت متاسفانه با من نمی تواند تماس بگیرد و تنها با مادرش اجازه تماس دارد. گفته بود که حالش خوب نیست و علائم بیماری کرونا دارد و بعد از آن دیگر تماسی نگرفت. ما نگران هستیم اما نمی دانیم چه باید بکنیم زینب را به زندان قرچک برده اند و ما امکان سفر و دیدار او را نداریم. من تازه جراحی کرده ام و هم من و هم مادر زینب پیر و مریض هستیم و امکان سفر نداریم.”

🔸-آبادان خوزستان
دست فروشان آبادان در خیابان یکم احمد آباد، دست به تجمع اعتراضی زدند.
این کارگران با اعتراض از تصمیم تازه شهرداری مبنی بر ممنوعیت دستفروشی در این خیابان خواستار حمایت مسئولان شهری و حذف این ممنوعیت شدند.

🔸-هویزه. خوزستان
عمران روشنی مقدم، کارگر جوان میدان نفتی یادآوران در شهرستان هویزه به دلیل مشکلات مالی و عدم دریافت حقوق ماهیانه از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.
به گفته یکی از کارگران این میدان نفتی “عمران قبل پیش از این اقدام با موسسه پیمانکار «نظم آفرینان» تماس گرفته و گفته بود که دیگر چیزی ندارد به زن و بچه‌اش بدهد و از تامین نان شبش عاجز مانده است”.

🔸-پارس آباد مغان. اردبیل
خودکشی یک زن در پارس آباد مغان
عصر امروز یک زن حدود ۴۰ ساله در شهرستان پارس آبادمغان به علت مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

🔸-دیواندره. کردستان
جابجایی تجهیزات سنگین نظامی سپاه در شهرستان دیواندره.
در همین ارتباط، نیروهای سپاه و بسیج در راستای ملیتاریزه کردن و ایجاد رعب و وحشت در شهرستان بوکان اقدام به برگزاری مانور نظامی کردند.