رخدادهای ۲۱ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۱۲

🔸-تهران
خیابان جمهوری، چهارراه استانبول کنار ساختمان پلاسکو
لحظات اولیه آتش سوزی گسترده در انبار لباس به وسعت بیش از ۳۰۰ متر.در طبقه دوم . کسی در محل حضور نداشته و حادثه مصدومی نداشته است.

🔸-رباط کریم. تهران
تجمع مردمی علیه زمین خواری در رباط کریم
تعدادی از مالکین زمینهای معروف به کوهسیاه دررباط کریم در اعتراض به جنگلکاری غیرقانونی زمینهایشان که به وسیله حسن نوروزی نماینده این شهرستان انجام شده، دست به تجمع اعتراضی زدند.
این زمینها حدود ۷۰۰ هکتار است و ۵۰۰۰ نفر مالک دارد. تجمع کنندگان پس از اینکه نوروزی نیامد قصد رفتن به فرمانداری را دارند.

چهار فعال حقوق زنان در مجموع به ۱۶ سال زندان محکوم شدند
ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، مریم محمدی و اسرین درکاله، چهار فعال حقوق زنان از سوی دادگاه انقلاب مجوعا به بیش از ۱۶ سال زندان محکوم شده‌اند.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران, به ریاست “محمد مقیسه”, با صدور حکمی “علی نجاتی”, فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه را به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

عیسی سحرخیز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در انتقاد از سرکوب اعتراض‌های اخیر در ایران به دادسرا احضار شد.

ماموران امنیتی روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸، با یورش به منزل مسکونی زهره صیادی در شهرک اندیشه ضمن تفتیش منزل او را بازداشت به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

🔸-راسک. سیستان و بلوچستان
اعتصاب بازاریان در اعتراض به بازداشت مولانا کوهی.

دوشنبه ۱۸ آذر تعدادی از مدرسین منبع العلوم‌ کوه ون بنام‌های؛ حافظ عطاءالله سیریازهی، مولوی کریم‌بخش کوهی از مدرسین مدرسه دینی منبع‌العلوم کوه‌ون و شکیل احمد دشتیاری طلبه سال اول از مدرسه مذکور طی تماس‌های تلفنی جداگانه در پی حمایت از مولانا کوهی به اداره اطلاعات شهرستان راسک احضار شدند.

🔸-جکیگور. سیستان و بلوچستان
اعتصاب بازاریان جکیگور سرباز در اعتراض به بازداشت مولانا کوهی.

مردم در اعتراض به بازداشت مولانا کوهی اعتصاب کرده اند و این موضوع باعث وحشت رژیم شده است و برای باز کردن مغازه ها در حال فشار آوردن بر مردم است.

🔸-سرباز. سیستان و بلوچستان
تجمع شهروندان در شهرستان سرباز از توابع استان سیستان و‌بلوچستان در اعتراض به تداوم بازداشت و‌بیخبری از مولوی عبدالرحمن کوهی، فعال مذهبی اهل سنت.

🔸-مشهد. خراسان رضوی
اعتصاب رانندگان اسنپ مشهد و کارگران خدمات شهری نقده
رانندگان تاکسی اسنپ در مشهد در پی فراخوان قبلی در اعتراض به ۳ برابر شدن قیمت بنزین دست به اعتصاب زدند.

🔸-رشت. گیلان
تجمع مردم رشت در مقابل مرکز صدا و سیما در شهر
معترضان می گویند :شبکه ۳ صدا و سیمای میلی ، در سریال وارِش به مردم غیور رشت توهین کردە و آنھا را بی غیرت و بی بخار جلوه دادە است.

🔸-جاسک هرمزگان
دوشنبه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ یک شهروند بلوچ به نام “نبی بخش لشکرزاده” فرزند موسی اهل گبرانی در سه راهی شهر جاسک با تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی کشته شد.

🔸-مریوان کردستان
طی روزهای گذشته, دادگاه تجدید نظر استان کردستان با صدور حکمی”آرمان غفوری”, فعال محیط زیست ساکن شهرستان مریوان را به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم کرد.