رخدادهای ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۸ آوریل ۲۰۲۰

🔸-اهواز. خوزستان
تجمع ساکنین روستای ‘دب حردان’ مقابل استانداری خوزستان جهت اعتراض به ١۵سال نبود آب شرب
ساکنین روستا می گویند در شرایط شیوع ویروس کرونا و احتیاج مردم بە شستشو، روستای آنها فاقد آب شرب است و راهی جز تجمع و اعتراض نداشتەاند.

اهواز ،خیابان حجت زیتون کارمندی؛ بر زمین افتادن یکی از هموطنان مبتلا به کرونا.

🔸-تهران
عدم رعایت فاصله اجتماعی و شلوغی متروی تهران ؛ببینید با مردم چه می کنند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد حمید منوچهری، مدیر سابق تیم‌های ملی پایه و نفت تهران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

🔸-ماکو. آذربایجان غربی
کشتە و زخمی شدن سە کولبر در مرزهای ماکو
روز دوشنبە ١٨ فروردین ٩٩ (۶ آوریل ٢٠٢٠)، نیروهای مسلح ایران در ارتفاعات مرزیو در محلی بە نام ”بلندی های اللە اکبر“ بخش بازرگان از توابع شهرستان ماکو بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و دست کم سە کولبر کشتە و یا زخمی شدەاند.
بە گفتە یک منبع مطلع، در جریان تیراندازی نیروهای مسلح یک کولبر ٢۴ سالە با هویت ”برهان جنیانلو“ جانش را از دست دادە است. این کولبر جوان متاهل و پدر دو فرزند بودە است.
همچین، دو کولبر دیگر نیز زخمی شدەاند کە تنها اسم کوچک یکی از آنها با هویت ”مجید“ برای هەنگاو احراز شدە است.
این دو کولبر هم اکنون در یکی از مراکز درمانی شهرستان ماکو تحت مراقبت های پزشکی قرار دارند.

🔸-ایرانشهر. سیستان و بلوچستان
صبا دینارزهی کودک ۱۰ ساله بلوچ به علت علائم حاد بیماری فاویسم، پس از بستری در بخش کرونایی بیمارستان ایرانشهر به کرونا مبتلا شد و جان داد.

🔸-کرج. البرز
دادستانی با آزادی سعید شیرزاد، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج باوجود پایان یافتن دوره محکومیت شش ساله وی مخالفت کرد.

🔸-ساری. مازندران
آریا سیگارودی کاردان بهداشت شهرستان ساری که از آغاز شیوع کرونا در مازندران سرگرم خدمت‌رسانی به افراد مبتلا به این بیماری بود بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخت.