رخدادهای ۱ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۰

🔸-برازجان. بوشهر
سقوط بیمار مشکوک کرونایی در خیابان ۱۷ شهریور برازجان.

🔸- بوشهر
هجوم مسافرین نوروزی به سمت بوشهر شب گذشته.

🔸-زاهدان
«حافظ اصغر کوهی»، روحانی سنی مذهب بلوچ که در آذرماه امسال همزمان با مولوی فضل الرحمن کوهی بازداشت شده بود، امروز سه‌شنبه ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۸ از بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان به زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

🔸-سنندج. کردستان
چهار فعال مدنی کرد هر یک به سه ماه و یک روز حبس محکوم شدند
چهار فعال مدنی کُرد به نام‌های «آرمین اسپرلوس»، «ایرج رحیم‌زاده»، «فردین کریمی» و «آرمان وفایی» از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی سعیدی هر یک به سه ماه و یک روز حبس محکوم شده‌اند. همچنین «افشین شیخ‌الاسلامی» دیگر فعال مدنی کُرد از سوی همین دادگاه به یک ماه حبس محکوم شده است.

🔸-تهران
روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ۹۸، علیرضا فرشی فعال مدنی پس از ۷۵ روز بازداشت در بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین به قرنطینه بند ۴ این زندان منتقل شده است.

سهیلا حجاب، وکیل دادگستری و فعال مدنی اهل کرمانشاه که اواسط خرداد ماه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

حضور نیروهای گروه تروریستی حزب الله لبنان در ایران به بهانه مبارزه با کرونا ویروس.

🔸-مشهد
رئیس شورای شهر مشهد: اگر سفر به مشهد منع نشود، فاجعه انسانی رخ می‌دهد
محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد، خبر داد که روز ۲۹ اسفندماه ۹۸، ۵۹ هزار خودرو به این شهر وارد شده است.
او در پستی که در اکانت اینستاگرامش منتشر کرد نوشته این میزان خودرو نسبت به روز ۲۹ اسفند سال ۹۷، ۴۲ درصد کمتر است، «اما باز هم رقم بسیار بالایی است».

🔸-سوادکوه مازندران
ریزش وحشتناک کوه در روستای پیت سرا سوادکوه.

🔸-قم
آیت‌الله شیخ احمد منتظری قمی شاگرد و عضو دفتر خمینی در نجف و قم ، رئیس اسبق بنیاد شهید و امام جمعه اسبق قنوات بر اثر ابتلا به بیماری کرنا جان باخت.

🔸-بابل مازندران
دکتر صمد بابازاده، پزشک بابلی پس از چند روز مبارزه با بیماری کرونا صبح امروز در سن ۵۳ سالگی در بیمارستان یحیی‌نژاد شهرستان بابل درگذشت.

روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه ۹۸، دکتر عباس توسن پزشک متخصص گوش، حلق و بینی بابلی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۶٠ سالگی درگذشت.