رخدادهای ۱ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
محمد خانی، مترجم، نویسنده و دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه علامه طباطبایی، روز پنج‌شنبه ۱۰ مهر به دست ماموران امنیتی در تهران بازداشت شده و هنوز از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی، در توییتی نوشت با مثبت شدن تست کرونای دخترش، او و همسرش نیز تست داده‌اند که نتیجه تست همسرش مثبت و تست خودش منفی بوده است. او افزود با اینکه هیچگونه علائمی ندارد، تصمیم گرفته تا تکرار تست در هفته آینده در قرنطینه خانگی بماند.

🔸-خداآفرین آذربایجان شرقی
اصابت یک راکت جنگ قره‌باغ به منزل مسکونی در شهرستان خداآفرین
مقامات محلی می‌گویند تا کنون ۷۱ راکت از جنگ قره‌باغ به روستاهای شهرستان خداآفرین اصابت کرده است.

🔸-قشم. هرمزگان
روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹، علی دریانورد شهروند اهل جزیزه قشم بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جان باخت.

🔸-اصفهان
جواد کشاورز، جوان ۳۵ ساله اهل اصفهان به علت فشار اقتصادی روز سه‌شنبه ۲۹ مهر با حلق‌آویز کردن خود، اقدام به خودکشی کرد و جانش را از دست داد. جسد او هم‌اکنون در سردخانه بیمارستان «عسگریه» اصفهان است.

وزارت اطلاعات: ۴۳ اخلالگر و دلال بازار ارز در شهر اصفهان دستگیر شدند.

🔸-بندرعباس هرمزگان
یک فروند لنج حامل بار به مقصد دبی در اسکله بندر باهنر بندرعباس غرق شد.
این لنج حدود ۵۰۰ تنی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز در حال بارگیری محموله پیاز و سیب‌زمینی در یکی از اسکله‌های بندر باهنر بندرعباس بود که به سمت دبی حرکت کند؛ اما در آب غرق شد.

🔸-مشهد
شعبه ۳ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی باغدهی، با صدور دادنامه ای، پنج شهروند بهائی ساکن این شهر را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد.
فرزانه دانشگری، نیکا پاکزادان، ساناز اسحاقی، نکیسا حاجی پور و نغمه ذبیحیان، پنج شهروند بهائی ساکن مشهد در شعبه سه دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی باغدهی، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تبلیغ بهائیت»، در مجموع به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند.

🔸- یاسوج. کهگیلویه و بویر احمد
جمعی از مربیان پیش دبستانی شهر یاسوج با تجمع در مقابل دفتر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس و ساختمان پردیس دانشگاه فرهنگیان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
عباسعلی درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اعلام کرد که تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه، در مراکز درمانی آذربایجان شرقی تکمیل شده و ظرفیت پذیریش بیماران بدحال در این استان وجود ندارد.

🔸-بهبهان. خوزستان
شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان، ۳۶ تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات آبان ۹۸ را مجموعا به ۱۰۹ سال حبس تعزیری، ۲۵۹۰ ضربه شلاق و سه میلیون و سیصد هزار تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد. این حکم امروز پنج‌شنبه ۱ آبان‌ماه در آستانه اولین سالروز این اعتراضات صادر و به متهمان ابلاغ شده است.