رخدادهای ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۷ آوریل ۲۰۲۰

🔸-اردبیل
کرونا جان یکی دیگر از پرسنل ناجا را گرفت
سرهنگ بهروز غفاری جمعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل که به دلیل ابتلا به کرونا چند روزی در بیمارستان شهر اردبیل بستری بود روز گذشته مرد.

🔸-تهران
عدم رعایت فاصله اجتماعی در مترو و اتوبوسها و سرویس های رفت و آمد در تهران و این کار به انتشار کرونا کمک بیشتری می کند.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران به کرونا مبتلا شده اند و ۱۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

محمد پروین که در دهه هشتاد به عنوان هافبک برای تیم فوتبال پرسپولیس بازی می‌کرد به علت ابتلاء به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

🔸-کرج. البرز
سازمان نظام پزشکی کرج از درگذشت سیدحسین احمد میری، پزشک عمومی به علت ابتلا به کرونا خبر داد.

🔸-اهواز خوزستان
در پی سرکوب خونین اعتراضات زندانیان روز سه شنبه گذشته ۱۲ فروردین ۱۳۹۹، محمدعلى عموری نژاد به بازداشگاه‌های مخفی وزارت اطلاعات در اهواز منتقل شده است.

🔸-سنندج کردستان
شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر سنندج به ریاست قاضی “مصطفی طیاری” حکم حبس کامران ساختمانگر، فعال کارگری کُرد را که به تحمل شش سال حبس تعزیری با اجرای مجازات اشد محکوم شده بود، عیناً تأیید کرد.

🔸-کرمانشاه
علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از شناسایی و احضار ۱۸ کاربر فضای مجازی که درباره شیوع کرونا اطلاع رسانی کرده بودند، خبر داد.

🔸-قم
رضا بابایی، نویسنده، پژوهشگر و استاد حوزه و دانشگاه، سحرگاه روز دوشنبه ۱۸ فروردین‌ماه پس از یک دوره یک ساله مبارزه با سرطان در قم درگذشت.

🔸-اصفهان
در تست کرونایی که از نمایندگان مجلس گرفته شد، تست کرونای احمد سالک نماینده مردم اصفهان مثبت اعلام شد.