رخدادهای ۱۹ بهمن ماه ۹۹ برابر با ۷ فوریه ۲۰۲۱

🔸-تهران
تجمع سرایداران وخدمتگزاران مدارس دولتی تهران و البرز مقابل مجلس

تعدادی از هوادارای استقلال امروز جلو ساختمان باشگاه استقلال بر علیه مدیران این تیم اعتراض کردند.

معلمان حق‌التدریسی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مقابل مجلس تجمع کردند و شعار دادند: ما همه زجر کشیده‌ایم، عدالتی ندیدیم.

🔸-زاهدان. سیستان و بلوچستان
محمدرضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از بازماندگی ۲۱۰ هزار کودک از تحصیل طی سال تحصیلی جاری در کشور خبر داد.
از این تعداد بیشترین آمار مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. این در حالی است که روز گذشته وزیر آموزش و پرورش تعداد کودکان بازمانده از تحصیل را حدود «۱۴۰ هزار» اعلام کرد.

یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم ۳۲ ساله اهل سنت به اتهام «توهین به مقدسات اسلام، توهین به خمینی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان احضار شد.
اتهام «توهین به مقدسات اسلام» به یاسین قاسمی در حالی است که او نویسنده و مؤلف کتاب‌های «در جستجوی خدا»، «توحید و یکتاپرستی» و «دعاهای قرآنی» است. همچنین این شهروند اهل سنت برنده جایزه کتاب سال دانشگاه تهران بوده است.

🔸-اهواز. خوزستان
بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان امروز با دردست گرفتن بنر فریاد بازنشستگان گرسته ونصب آن برروی دیوار استانداری وبا شعار همسانسازی حق مسلم ماست اعتراض خود را فریاد زدند.

🔸-نقده. آذربایجان غربی
عمر خاگزاد و عباس صدیقی” دو شهروند کُرد اهل روستای “شلیم‌جاران” از توابع پیرانشهر جهت اجرای حکم به زندان نقده منتقل شدند.
این دو شهروند به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران” توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم و این احکام دی‌ماه سال جاری به آنان ابلاغ شده بود.