رخدادهای ۱۸ دی ۹۹ برابر با ۷ ژانویه ۲۰۲۱

🔸-ایذه خوزستان
پنجشنبه. ادامه اعتراض مربیان پیش دبستانی در ایذه
یکی از این مربیان می گوید؛با گذشت دو سال حق بیمه آنها پرداخت نمی شود و با گذشت دو سال هنوز نتیجه ای نگرفته اند.

🔸-تهران
سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران از ابتلای ۲۰ درصد دانشجویان این دانشگاه به کرونا خبر داد و گفت که پنج دانشجوی این دانشگاه نیز به دلیل ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند.

غلامعباس ترکی، دادستان نظامی تهران روز پنجشنبه ۱۸ دی‌ماه در اولین سالگرد انهدام این پرواز مسافربری گفت که تنها یک متهم پرونده در بازداشت است و سایرین «با تودیع وثیقه و سایر قرارهای مناسب» آزاد شده‌اند.

دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت رها (راحله) عسکری‌ زاده، روزنامه نگار، عکاس و فعال حوزه زنان را عینا تایید کرد.
رها عسکری‌ زاده، پیشتر در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در گروه‌های سیاسی و مطبوعات محکوم شده بود.

مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی روز سه شنبه ۱۶ دیماه، با پایان ایام مرخصی، جهت تحمل ادامه دوران محکومیت خود به زندان اوین بازگشت.
مسیب رئیسی یگانه سپس توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در سالگرد سرنگونی این هواپیما در فرودگاه خمینی تهران و محل انهدام هواپیما حضور یافتند و خواستار دادخواهی شدند.

🔸-شاهرود. سمنان
محمد نورانی زاده ۵٧ ساله فرزند رحیم اهل بوکان ساکن مهاباد با پایان دوران مرخصی به زندان شاهرود بازگشت.
این زندانی سیاسی ۱۷ خردادماه ٩۶ به اتهام عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک ارومیه به ۶ سال تبعید به شهرستان شاهرود محکوم شده بود.

🔸-اصفهان
شعبه ۲۳ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان محکومیت زهرا ناظوری، شهروند ساکن اصفهان و همسر عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین را عینا تایید کرد.
خانم ناطوری از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸-شیراز فارس
تجمع اعتراضی تعاونی مسکن
تعاونی مسکن اداره کل زندان ها ۱۵ سال پیش از مردم پول گرفته که مسکن تحویلشون بده ولی تا الان پروژه ها رو تکمیل نکرده و تمام پروژه ها متوقف هستند.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
شهرام کاظمیان، صفر و فرهاد نوری سه شهروند کُرد اهل ارومیه جهت اجرای حکم به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.
همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران و تبلیغ علیه نظام اتهام این شهروندان عنوان شده است.

🔸-بهبهان. خوزستان
تداوم تجمع اعتراضی جوانان جویای کار روستای شهرویی بهبهان مقابل درب کمپ مهندسی پالایشگاه بیدبلند۲ در اعتراض به بیکاری و نبود شغل