رخدادهای ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۷ فوریه ۲۰۲۰

🔸-تهران
اقدام به خودکشی در زندان؛ سیامک مومنی، زندانی سیاسی به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد
سیامک مومنی (سیامک مقیمی مومنی)، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ (فشافویه) که روز شنبه ۵ بهمن ماه در پی اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شده بود، طی روزهای گذشته به زندان بازگردانده شد. خودکشی این زندانی در پی صدور حکم ۱۰ سال حبس برای وی از طرف دادگاه انقلاب تهران صورت گرفته بود.

🔸-تالش. گیلان
از دیشب ۴۱ هکتار از جنگل‌های گیلان در آتش سوخت.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش از وقوع آتش‌سوزی در نقاطی از اراضی جنگلی مناطقی همچون جوکندان، پی‌سرا،نارنجدو تالش خبر داد و گفت که وزش باد سبب ادامه آتش‌سوزی شده است.

🔸-مریوان کردستان
گوران قربانی، فعال مدنی مریوان و از اعضای فعال انجمن سبز چیا آبان ماه امسال از سوی دادگاه انقلاب مریوان بە اتهام “تبلیغ علیە نظام” بە تحمل ١ سال حبس محکوم شدە بود حکمش از سوی دادگاه تجدید نظر به ۵ سال افزایش و بە زندان منتقل شد.
پس از اعتراض گوران قربانی بە حکم صادرە، حکم وی از سوی دادگاه تجدید نظر استان بە ۵ سال حبس افزایش یافتە است.

پشتیوان افسر اھل روستای نی از بازداشت شدگان آبان ماه ۹۸، از توابع شهرستان مریوان بە اتھام عضویت در احزاب کورد و شرکت در اعتراضات آبان ماە، به ۹ سال حبس محکوم شدە است.

🔸-کوهدشت لرستان
کمبود و دو برابری قیمت کود کشاورزی در بازار
کمبود کود شیمیایی در کوهدشت و افزایش دو برابری قیمت آن در بازار سیاه موجی از نگرانی را در میان کشاورزان این شهرستان به‌وجود آورده‌ است.

🔸-ورامین. تهران
گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین از زمان بازداشت از ملاقات و تماس تلفنی با همسرش آرش صادقی، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج محروم بوده است.