رخدادهای ۱۸ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۹

🔸-تهران
هجوم هواداران به ساختمان باشگاه استقلال
هواداران خشمگین تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کرده و حتی به داخل باشگاه هجوم بردند. طرفداران تیم استقلال با شعار علیه وزیر ورزش و امیرحسین فتحی آنها را مقصر اصلی اتفاقات رخ داده و همچنین جدایی استراماچونی می‌دانند.

دانشجویان علم و صنعت تهران در حمایت از شهیدان راه آزادی.

اعتراضات دانشجویی برای سومین روز متوالی ادامه یافت
دانشگاه پلی تکنیک .

سروش فرهادیان، روزنامه نگار توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب استان تهران به ریاست قاضی صلواتی به یک سال زندان و‌ دوسال محرومیت از کار رسانه ای محکوم شد.

🔸-اصفهان
اعتصاب و تجمع کارکنان بیمارستان الزهرا اصفهان
کارکنان بیمارستان الزهرا در اصفهان روز دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸ در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات‌شان دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.
کارکنان بیمارستان در مقابل تهدیدات کارگزاران رژیم شعار می دادند: نترسید نترسید ما همه با هم هستیم
کارکنان بیمارستان الزهرا خواستار استعفای گرداننده این بیمارستان شدند.

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان سازمان قطار شهری این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-سقز. کردستان
کارگران پروژه بزرگراه بوکان سقز در اعتراض به عدم دریافت ۸ ماه حقوق دو هفته است که در اعتصاب بسر می برند. این کارگران می گویند، نه تنها ۸ ماه حقوق نگرفته ایم بلکه پیش از آن نیز اضافه کاری و مطالبات مزدی پرداخته نشده داریم.

🔸-سرباز. سیستان و بلوچستان
اعتراضات علیه دستگیری و بازداشت مولانا فضل الرحمن امام جمعه پشامگ.

🔸-هشترود. آذربایجان شرقی
مرگ مشکوک فیلمساز و فعال مدنی در هشترود آذربایجان
جسد فیلمساز ۲۵ ساله هشترودی پس از دو هفته در ۳۰ کیلومتری سد سهند شهرستان هشترود پیدا شد.
اکبر کریمی اصل که در کارنامه اش ساخت چند فیلم کوتاه مانند رنگین کمان و برگزاری کلاسهای زبان ترکی و هنری را دارد و از فعالین شناخته شده ملی مدنی آذربایجان شرقی می باشد. او صبح روز ۲۶ آبان جهت رفتن به تبریز از منزل خارج شده و از آن روز خانواده اکبر کریمی از حال او بی خبر بودند.

🔸-کرج. البرز
پروین محمدی فعال کارگری جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد
پروین محمدی، نائب رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.
این فعال کارگری روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، پس از مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و به زندان کچویی منتقل شده‌است.

مهدی عطارزاده از شهروندان گلشهر کرج که در قیام آبانماه ۹۸ با شلیک مستقیم نیروهای سپاه جان باخت.