رخدادهای ۱۷ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۸ اکتبر ۲۰۲۰

🔸-شیراز فارس
تجمع اعتراضی کادر پزشکی شیراز در مقابل دانشگاه علوم پزشکی استان فارس
این تجمع روز ۱۶ مهر برگزار شده
پزشکان شیرازی امروز در اعتراض به طرح« دکتر، خانواده»، که دولت درنظر دارد به اجرا بگذارد، دست به تجمع زدند.
یکی از پزشکان معترض دراین تجمع درباره این طرح گفت: «در استان فارس و مازندران طرح دکتر خانواده اجرا میشود و طبق این طرح ویزیت بیمار و تزریقات رایگان هست و دولت ما به ازای هر ویزیت از بیماران به پزشک پول میدهد، اما چون وضع اقتصادی دولت خراب است به ما قول دادند که اجازه میدهیم که پزشکان از بیماران پول بگیرند یعنی خودش حاضر نیست پول پزشکان را بپردازد.

مردم در شیراز برای گرامیداشت استاد شجریان خیابانهای چمران و دانشگاه ارم و ملاصدرا تجمع کرده اند.

🔸-کرج البرز
بی‌خبری از مهدی مسکین‌نواز، پس از بروز علائم ویروس کرونا
مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج، در پی قطع هرگونه تماس تلفنی از سوی مسئولان این زندان با خانواده‌اش و ابتلا به علائمی شبیه به ویروس کووید ۱۹ در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

🔸-زنجان
صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان با اعلام اینکه نرگس محمدی، فعال حقوق بشر از زندان آزاد شد:صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان با اعلام اینکه نرگس محمدی، فعال حقوق بشر از زندان آزاد شد.

🔸-سنندج کردستان
شادمان بنی‌بشر، شهروند اهل سنندج برای تحمل ۶ ماه حبس احضار شد
او به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر سنندج به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

🔸-تهران
شعار ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما در مقابل بیمارستان جم ادامه دارد! تجمع مردم مقابل بیمارستان جم خیابان مطهری، خیابان جم، شماره ۸۶ در حال افزایش است!
حظور جمعیت در مقابل بیمارستان جم در حال افزایش هست. خیابان تخت طاووس مملو از جمعیت شده.

حمله نیروی انتظامی به تظاهرات کنندگان در مقابل بیمارستان جم و مردم شعار «بی شرف بی شرف » را سر دادن.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی داوود شیری، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. آقای شیری پیشتر در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

🔸-بیرجند خراسان جنوبی
فرید زیرگی مقدم، شهروند بهایی جهت تحمل حبس به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب بیرجند احضار شد.
بر اساس ابلاغیه‌ای که در تاریخ ۱۴ مهرماه ۹۹ صادر و در تاریخ ۱۶ مهرماه ۹۹ به صورت الکترونیکی به وی ابلاغ شده است، به این شهروند بهایی گفته شده باید ظرف ۱۰ روز (از تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۹) خود را جهت اجرای حکم به شعبه دوم واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب بیرجند معرفی کند.