رخدادهای ۱۷ مردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۷ آگوست ۲۰۲۰

🔸-سرگز. هرمزگان
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین استان هرمزگان حوالی سرگز را لرزاند.

🔸-رشت. گیلان
رامین حسن پور، هادی رحیمی، کاترین سجادپور و سکینه بهجتی چهار نوکیش مسیحی اهل شهرستان رشت مجموعاً به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
اتهام این شهروندان، اقدام علیه امنیت ملی، شرکت در جلسات کلیساهای خانگی و ترویج مسیحیت صهیونیستی عنوان شده است.

🔸-سقز. کردستان
روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, آرمیا رنجبری، علی قادری، هیمن کریمی، هیوا و وریا امینی, پنج تن از شهروندان ساکن شهرستان سقز توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

🔸-بندرکرگان. هرمزگان
تیراندازی ماموران دریابانی به سمت مردم در بندر کرگان
روز پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۹، در جریان تیراندازی ماموران دریابانی به تعدادی از قایق های حامل سوخت، چهار شهروند زخمی شدند.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
کشته شدن درجه‌دار هنگ مرزی ارومیه
فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: گروهبان‌یکم “میلاد صیادی” حین اعزام به منطقه عملیاتی در منطقه مرزی ارومیه به کشته شد.

🔸-سنندج. کردستان
حکم اعدام بابک قربانی یک زندانی سیاسی کُرد از سوی دیوان عالی کشور تایید و وکلای وی این حکم را بە خانوادەاش اعلام کردەاند.

🔸-روانسر کرمانشاه
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری روانسر در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه
این کارگران که خواستار ۵ ماه دستمزد معوقه خود می باشند تاکنون چندین بار دست به تجمع زده اند ولی هیچ مقام مسئولی پاسخگوی آنان نبوده است. کارگران معترض می گویند علاو بر ۵ ماه دستمزد معوقه تاکنون عیدی و پاداش پایان سال ۹۸ خود را نیز دریافت نکرده اند.

🔸-اهواز خوزستان
مرگ یک کودک دیگر در کانال فاضلاب در اهواز؛ مرکز تولید ثروت در ایران از امکانات اولیه زندگی محروم است
به گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، مهران احمدی بلوطکی، سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز، جمعه ۱۷ مرداد گفت که در سال‌های گذشته نیز موارد غرق‌شدگی در فاضلاب برخی مناطق اهواز رخ داده است.

🔸-دالاهو. کرمانشاه
بامداد روز پنج‌شنبه ۱۶ مردادماه، یحیی صیدمرادی ١٩ ساله، آرش دارابی ١٨ ساله و افشین صیدمرادی ٢٠ ساله” اهل روستای “داراب” از توابع بخش ریژاو شهرستان دالاهو توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
از دلیل یا دلایل بازداشت این سه جوان اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-قرچک. تهران
یک زندانی متهم به جرایم مواد مخدر با یک لیوان شیشه‌ایی شکسته به سهیلا حجاب، زندانی سیاسی در زندان قرچک حمله کرده و با وارد کردن چند ضربه به شکم، او را مجروح کرده است.
گفته می‌شود به دلیل خونریزی شدید، این زندانی سیاسی از بند قرنطینه به بهداری زندان و از آنجا به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل شده است.

🔸-بانه کردستان
طی روزهای گذشته پنج شهروند اهل بانه، در این شهرستان توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شدند.
اتهام این شهروندان همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است
به هویت این پنج شهروند اشاره ای نشده است.