رخدادهای ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۶ آوریل ۲۰۲۱

🔸-خرمشهر خوزستان
تجمع اعتراضی کارکنان اداره آبفا خرمشهر به علت دریافت نکردن حقوق معوقه ،آنان می گویند، مطالبات و حقوق سه ماه گذشته شان پرداخت نشده است.

🔸-تهران
شهلا جهانبین، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، یک روز پس از آزادی از زندان، بازداشت و به زندان اوین بازگردانده شد.
یک منبع مطلع گفت: “صبح امروز نیروهای امنیتی شهلا جهانبین را از منزلش با ادعای اینکه جهت تکمیل پرونده باید به دفتر قاضی اجرای احکام منتقل شود، به دادسرای اوین بردند. نهایتا خانم جهانبین به این بهانه که اشتباها بجای زندانی دیگری آزاد شده جهت تحمل ادامه دوران محکومیت به زندان اوین بازگردانده شد”.

تجمع اعتراضی کارکنان شرکتی و حجمی شرکت توزیع برق مقابل مجلس

کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. این فعال ترک ۲۸ اسفند ۹۹، در آستانه تعطیلات نوروز به مرخصی اعزام شده بود.

سید طبیب تقی زاده، روزنامه‌نگار، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای تقی زاده پیشتر در تاریخ ۲۹ اسفندماه، به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

🔸-کرج البرز

تجمع اعتراضی نیروهای دانشسرایی معترض به لغو طرح فاصله ی خدمتی

🔸-بوشهر
تجمع اعتراضی نیروهای دانشسرایی معترض به لغو طرح فاصله ی خدمتی

🔸-شیراز فارس
تجمع اعتراضی نیروهای دانشسرایی معترض به لغو طرح فاصله ی خدمتی

🔸-اصفهان
تجمع اعتراضی نیروهای دانشسرایی معترض به لغو طرح فاصله ی خدمتی

🔸-اهواز خوزستان
تعدادی از کارگران اپراتور آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به استمرار مطالبات معوقه خود، مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

تعدادی از مدیران و کارگران حدود ۵۰ واحد تولیدی شن و ماسه در جوبجی رامهرمز برای پیگیری مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-مریوان کردستان
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، مرز عراق و کردستان حوالی مریوان (کردستان) را لرزاند.

🔸-قرچک. تهران
سعید دوستی‌نژاد، دادستان قرچک گفت: با گزارش نظام مهندسی مشخص شد که اسناد این سازمان در شهرداری قرچک جعل می‎شود. تاکنون حدود ۱۲۰ فقره جعل حرفه‌ای در شهرداری کشف شده و در این خصوص ۷ نفر دستگیر و ۱۰ نفر احضار شده‎اند.

🔸-مشهد
فاطمه سپهری که با دیگر فعالان مدنی مقابل زندان وکیل‌آباد مشهد تحصن کرده، می‌گوید: امروز پس از یک هفته بی‌خبری به ملاقات برادرم رفتم و او می‌گوید مسئولان زندان گفته‌اند چون توهین علیرضا اسدی را به خانواده‌ات اطلاع دادی و آن را رسانه‌ای کرده‌ای، می‌بایست سه ماه ممنوع‌التماس شوی. برادر من یک هفته می‌شود با فرزند ۶ ساله‌اش صحبت نکرده است. «خاک بر سر خامنه‌ای و خمینی.»

نیکا پاکزادان، ساناز اسحاقی، نکیسا حاجی پور و نغمه ذبیحیان، چهار شهروند بهائی ساکن مشهد، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای این شهر بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شدند.