رخدادهای ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۲/۶

🔸-دزفول. خوزستان
سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در ایذه خوزستان. گفته شده که سارقان از اعضای گروه بسیج بودند.

🔸-بازرگان آذربایجان غربی
صف کیلومتری کامیون ها و تریلی ها در مرز بازرگان
به دلیل بی کفایتی مسئولان نظام در مرزبازرگان صف ها چند ده کیلومتری کامیون ها و تریل ها تشکیل شده که رانندگان تا چندین روز بدون هیچگونه امکاناتی در جاده در صف منتظر می مانند. در حالیکه کامیون ها و تریلی هایی که از سمت ترکیه وارد ایران می شوند بدون هیچ مشکلی و با سهولت وارد ایران می شوند.

🔸-تهران
((تجمع خریداران سایپا خودرو مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت در اعتراض به افزایش قیمت و عدم تحویل خودروهای ثبت‌نامی. ))
((احتمال قطع پای یک زندانی دراثر بی توجهی کارگزاران زندان
منوچهر کوکبی یکی از زندانیان بازداشت شده در حادثه گلستان هفتم است که با یورش ماموران امنیتی به منزلش از ناحیه پا به شدت مجروح شد و با همان پاى مجروح بدون مداوا به زندان تهران بزرگ منتقل گردید.
اما پس از گذشت ده ماه از ضرب و شتم و بازداشت این زندانی ، به دلیل عدم رسیدگیهای پزشکی پای وی دچار عفونت شدید شده و بیم آن میرود که پای او را قطع کنند.))
((آتش سوزی در پاساژ سینوهه در تهران))

🔸-خرم آباد. لرستان
انفجار تانکر سوخت‌رسان طی تیراندازی در خرم‌آباد/کشته شدن یک سرباز وظیفه
ساعاتی پیش تیراندازی به یک تانکر سوخت در خرم آباد سبب انفجار آن و کشته شدن یک سرباز وظیفه و مجروح شدن یک افسر پلیس شد.
به گفته شاهدان، حجم انفجار خودروی سوخت رسان موجب شکسته شدن شیشه ساختمان‌های مجاور شده است. این در حالی است که مهاجمین با سرقت یک دستگاه خودرو سواری متوقف شده در صحنه انفجار، محل حادثه را ترک کرده و متواری شدند.

🔸-فولاد شهر. اصفهان
کارکنان شرکت کنترل سازه زاینده رودمسکن مهرفولادشهراصفهان، در اعتراض به ۷سال انتظار برای تحویل مسکن و نگرفتن پاسخ از سوی کارگزاران حکومتی مربوطه، در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

🔸-دیواندره. کردستان
بنابه گزارش رسیده چهار تن از معلمان دیواندره در استان کردستان از سوی وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته اند. این چهار معلم که سهیلا سعیدی، حمید آریانا ، اسعد اولیایی و عطا اسفندیاری نام دارند بجرم شرکت در تحصن سراسری فرهنگیان احضار و بازجویی شده اند.

🔸-سقز. کردستان
احضار فعال کارگری عثمان اسماعیلی به اداره اطلاعات شهر سقز