رخدادهای ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۶ می ۲۰۲۱

🔹-خاش بلوچستان
عصر روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، مأموران لباس شخصی مواد مخدر در کیلومتر ۳۰ جاده خاش محدوده پیگل، با شلیک مستقیم سه شهروند بلوچ را هدف قرار دادند. بر اثر این تیراندازی هر سه شهروند جان باختند.
هویت این سه شهروند “حمید گمشادزهی” ۴۵ ساله، “نظیر گمشادزهی” ۲۰ ساله و “عثمان گمشادزهی” ۲۰ ساله عنوان شده است.

🔹-شهرکرد چهار محال و بختیاری
تجمع پاکبانان و کارگران زحمتکش خدمات شهری شهرکرد بدلیل مشکلات پیش آمده در پرداخت حق و حقوق این عزیزان در محوطه شهرداری شهرکرد

🔹-نقده آذربایجان غربی
رحمان تابش و رحیم رفعتی شهروندان اهل شهرستان اشنویه با پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشتند.

🔹-گتوند خوزستان
عبدالحسین کریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گتوند: فاضلاب ۱۰ نقطه شهرستان گتوند به رودخانه کارون منتهی می‌شود

🔹-کامیاران کردستان
یک شهروند کُرد به نام «نادر صابری» فرزند براخاس، اهل روستای تیله‌کو از توابع شهرستان کامیاران روز پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ بر اثر انفجار مین به جای مانده از جنگ ایران و عراق زخمی شده است.
براساس این گزارش نادر صابری زمان رخ دادن این اتفاق مشغول به کولبری بوده است و با انفجار مین به شدت زخمی شده است. از وضعیت کنونی این شهروند هنوز اطلاعی در دسترس نیست.

🔹-دامغان. سمنان
جسد بی‌جان دو معدن کار محبوس در تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره دامغان پیدا شد.
مدیرعامل شرکت معادن البرز شرقی با اعلام این مطلب و تسلیت به خانواده این دو کارگر، پایان عملیات جستجو را پس از شش روز تلاش ۱۵۰ امدادگر اعلام کرد.
منصور شریف افزود: حادثه معدن زغال سنگ حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه در تونل شماره ۴٢ معدن طزره در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد.