رخدادهای ۱۵ دی ۹۹ برابر با ۴ ژانویه ۲۰۲۱

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی و بیمارستانهای اهواز و سایر شهرهای توابع در اعتراض به تبعیض روا داشته شده به آنها و محرومیت از حق امنیت شغلی و نابرابری حقوق و مزایا در مقابل درب ورودی استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-اصفهان
تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی در مقابل استانداری اصفهان
با وجود سر دادن شعارهای مختلف در حمایت از کادر پرستاری، مدافعان سلامت همچنان از اختلاف پرداخت‌ها در حوزه دستمزد رنج برده و سایه سنگین تبعیض را بالای سر خود احساس می‌کنند.

🔸-تهران
تجمع اعتراضی حواله داران نیسان وانت مقابل شرکت زامیاد به دلیل عدم دریافت خودرو.

🔸-قزوین
مالکان و اعضای تعاونی مسکن زمین های شهرک عظیمیه واقع در منطقه ۳ شهرداری استان قزوین در اعتراض به فقدان امکانات زندگی از قبیل آب، برق برای آنها در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-بندرعباس. هرمزگان
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، یک فروند کشتی کره‌ای در آب‌های خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه توقیف و به بنادر کشورمان منتقل شده است.
این نفتکش دارای پرچم کره جنوبی بدلیل آلودگی نفتی و مخاطرات زیست محیطی توقیف شده است.

🔸-اندیمشک. خوزستان
طی روزهای گذشته، شاپور رشنو، احسان میرزاوند، حسن تافی، داریوش جافرپور، ایمان میرزاوند، بهزاد قلاوند و سیاوش قلاوند، ۷ تن از فعالان مدنی ساکن شهرستان اندیمشک توسط شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان به ریاست قاضی سعید کوشا در مجموع به تحمل ۱۵ سال و ۲ ماه حبس تعزیری، چهار سال تبعید به شهرستانهای سرخس و بم و چهار سال هم محرومیت از عضویت در گروه ها و دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم شدند. این شهروندان با دریافت ابلاغیه های کتبی از سوی شعبه اجرای احکام کیفری برای تحمل حبس تعزیری خود فراخوانده شدند.
براساس دادنامه صادره توسط شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان: ” اتهامات جملگی این افراد « فعالیت تبلیغی علیه نظام » و « تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور» عنوان شده است.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
عمر خاگزاد و عباس صدیقی دو شهروند کُرد اهل روستای “شلیم‌جاران” از توابع پیرانشهر توسط دادگاه انقلاب این شهرستان در مجموع به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
دادگاه این دو شهروند را به “همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم” متهم کرده است.