رخدادهای ۱۵ آذر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۱۲/۶

🔸-ملارد. تهران
وحید دامور ۳۰ سال ۲۶ آبان با اصابت دو گلوله نیروهای امنیتی در جاده ملارد کرج، دچار پارگی ریه شد و در راه بیمارستان جان باخت.
قرار بود در نوروز ۹۹ ازدواج کند.

🔸-کرج. البرز
ابراهیم کتابدار ۳۰ ساله ساکن کرج
۲۶ ابانماه در پی اعتراضات سراسری در کرج بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای سپاه کشته شد.

🔸-مرغا. خوزستان
دانش‌آموزان یک مدرسه در روستای مرغا از توابع ایذه واقع در استان خوزستان در این روزها و شب‌های سرد خود را با آتش‌زدن هیزم گرم می‌کنند.

🔸-تهران
کانون نویسندگان ایران از تماس «وزارت اطلاعات» با اعضای این کانون برای لغو مراسم گرامیداشت جعفر پوینده و محمد مختاری نویسندگان قربانی قتل‌های زنجیره‌ای خبر داد.

ندا ناجی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

راحله احمدی، مادر صبا کرد افشاری، فعال حقوق زنان از احضار خود به دادگاه انقلاب در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸ خبر داد.

شهناز اکملی روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه در توئیتر خود با اعلام این که احضاریه برای اجرای حکمش به دست او رسیده و مهلت قانونی آن پنج روز است نوشت: «در بازجویی گفته بودند فراموش کن پسری داشتی و گفتم نمیتوانم فراموش کنم و این سزای مادری است که نمی‌تواند فراموش کند پسری داشته است.»

انتقال ۳۶ درویش زندانی از زندان تهران بزرگ به زندان‌های دیگر
بنا بر گزارش منابع نزدیک به دراویش گنابادی، به دستور نهاد‌های امنیتی ظهر روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۳۶ درویش زندانی در زندان تهران بزرگ تحت تدابیر امنیتی شدید به زندان‌هایی در سراسر ایران منتقل شدند.

🔸-بهبهان. خوزستان
فرزاد انصاری‌فر، سرامیک‌کار ۲۷ ساله اهل بهبهان و فرزند جانباز جنگ ایران و عرا ق و از بازماندگان عملیات کربلای ۴ که در ۲۵ آبان ۹۸ بر اثر اصابت گلوله به سر کشته شد.

🔸-سقز. کردستان
انفجار و آتش‌سوزی در تالار عروسی «مانگه شه‌و» در شهر سقز به گفته منابع محلی تاکنون ۱۱ کشته برجاگذاشته‌است. انفجار کپسول گاز مایع دلیل این حادثه عنوان شده‌است. دست‌کم ۳۴ مجروح این آتش‌سوزی به بیمارستان‌ سقز منتقل شدند.

مالک تالار عروسی سقز بازداشت شد
استاندار کردستان گفت: مالک تالار عروسی بعد از وقوع حادثه به دستور دادستان بازداشت شده است.

🔸-قائم شهر. مازندران
ادامه سرکوب اقلیت‌های مذهبی در ایران| یک شهروند بهایی به ۱۱ سال زندان محکوم شد
بنا بر گزارش آقای احمدی اواخر آبان ۹۷، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت‌ و پس از مدتی روز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه همان سال با تودیع وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد می‌شود.