رخدادهای ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۵ اکتبر ۲۰۲۰

🔸- بهبهان. خوزستان
دومین روز تجمع نیروهای اخراجی شرکت مپنا پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان جلوی درب پالایشگاه.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
ماموران امنیتی شهرستان تبریز زینال تنهائی، شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند.
زینال تنهائی، شهروند ساکن تبریز در پی یورش نیروهای امنیت به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
ماموران، پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی از قبیل چند جلد کتاب به زبان ترکی، دو دستگاه گوشی تلفن همراه که یکی متعلق به همسرش بود سپس زینال تنهایی را بازداشت و به همراه خود بردند. هنوز از مکان نگهداری و حتی از دلیل این بازداشت اطلاعی در دست نیست.

نیروهای امنیتی در تبریز حسین محمدیان، شهروند ساکن این شهر را بازداشت کردند. همچنین محمود محمودی، شهروند ساکن شهرستان «کلیبر» به دست نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد. هم‌زمان با بازداشت این افراد علی قهرمانی، ساکن شهرستان کلیبر هم از سوی ماموران امنیتی این شهر بازداشت شد.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
رسول حمزه پور، روحانی اهل سنت ساکن پیرانشهر، روز یکشنبه ۱۳ مهر به دست نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. بازداشت این شهروند بدون ارائه حکم قضایی همراه با تفتیش منزل صورت گرفته است.
دلیل بازداشت یا اتهام این روحانی اهل سنت اعلام نشده است.

🔸-تهران
محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران بار دیگر به دلیل شرایط عمومی نامناسب در بیمارستان بستری شد.

همسر و خواهر متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن به حبس محکوم شدند
رسول کوهپایه زاده وکیل مدافع جمعی از شاکیان پرونده سکه ثامن گفت: امروز رای دادگاه بدوی در خصوص این متهمان به جرم پولشویی و کلاهبرداری صادر شد.
او افزود: به دلیل محدودیت ها و منع قانونی از بیان جزئیات معذورم اما به طور کلی این متهمان به حبس و جزای نقدی محکوم شدند.

تجمع اعتراضی جمعی از پرسنل بهداشت و درمان در تهران در مقابل ساختمان مجلس با هدف اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و طولانی شدن روند تبدیل وضعیت شغلی آنها و تداوم بلاتکلیفی

🔸-مریوان کردستان
محمد ابراهیمی، روحانی اهل سنت ساکن مریوان، به دست اطلاعات سپاه این شهرستان احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت.
در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: «ابراهیمی حدود سه ساعت در اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفت و در نهایت آزاد شد. ماموران به وی گفتند که پرونده او برای صدور حکم به دادگاه ویژه روحانیت همدان ارجاع داده خواهد شد.»
بر اساس این گزارش، اتهامات این شهروند اهل سنت «توهین و افترا به مسئولان نظام و تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از معلمان حق التدریس شهرستان ایذه در مقابل ساختمان اداره وزارت آموزش و پرورش استان خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این شهروندان معترض که بصورت حق التدریس در آموزش و پرورش شاغل هستند خواستار تغییر وضعیت شغلی از حق التدریس بصورت استخدامی دائم و اجرای طرح مصوب شده موسوم به استفساریه مصوب ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ شدند.

🔸-آبدانان. ایلام
ماموران امنیتی در ایلام، روز دوشنبه ۱۴ مهر تقی مرادی و امین علیزاده، دو تن از دراویش گنابادی ساکن «آبدانان» را بازداشت کردند.
این دو درویش گنابادی به دلیل بازداشت‌های مرتبط با حوادث گلستان هفتم به ترتیب به تحمل ۱۰ سال و ۷ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
طی روزهای گذشتە یک شهروند اهل ارومیە با هویت ”عزیز نصیری“ پس از اتمام بازجویی‌ها در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیە بە زندان مرکزی این شهر منتقل شدە است.

🔸-اقلید فارس
۶ میلیارد تومان جریمه نقدی برای دو متهم اقتصادی
فرماندار اقلید فارس: ۲ نفر از اخلالگران اقتصادی که اقدام به عرضه خارج از شبکه میزان قابل توجهی کالای اساسی و الکل کرده بودند، با حکم قضایی محکوم به پرداخت ۶ میلیارد تومان جریمه نقدی شدند.

🔸-ایلام
روز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، خدیجه مهدی پور متولد ۱۳۶۶، شهروند ساکن شهرستان ایلام غرب، در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه این شهرستان به محل سکونت وی بازداشت شد.

🔸-خرمشهر خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرمشهر صبح امروز برای چندمین بار به دلیل عدم دریافت حقوق و حق بیمه مقابل ساختمان شهرداری

🔸-بنداران هرمزگان
هجوم مامورین به روستای بنداران در شهرستان سیریک برای جمع آوری گازوییل از پارکینگ وانبارهای مردم
مردم سوخت را برای لانچ قایقها گرفته و در انبارها گذاشتند.
بنداران روستایی در استان هرمزگان است.