رخدادهای ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۳ آوریل ۲۰۲۱

🔸-سنندج کردستان
در آستانه نوروز ۱۴۰۰ و روزهای پس از آن نیز، این دو نهاد امنیتی ضمن تهدید و فشار بر برگزارکنندگان مراسمات و جلوگیری از برگزاری تعدادی از مراسمات، شمار ۱۵ نفر را نیز بازداشت و تعدادی را به نهادهای امنیتی احضار کرده‌اند.

روز یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰، سروک ابوالقاسمی، اهل شهرستان سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست، با اینحال در این گزارش آمده است که بازداشت آقای ابوالقاسمی به دلیل برگزاری مراسم جشن نوروز صورت گرفته است.

🔸-اردبیل
رضا سید نوری فعال تُرک به پرداخت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شد
بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به مستشاری سیدشاکر موسوی و قدیر محمدی در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۹ صادر و اخیرا به وی ابلاغ شده است، رضا سیدنوری بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به پرداخت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

🔸-کوت عبدالله. خوزستان
پس از آنکه کارگران شهرداری کوت‌عبدالله استان خوزستان دست به اعتصاب زدند و ده‌ها تُن‌ زباله در سطح شهر انباشت شد، گروهی از مردم با اجاره یک خودروی باری، خودشان برای جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر دست به‌کار شدند.

🔸-تهران
حسین قشقایی، شهروند ساکن تهران پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد
این زندانی سیاسی، امروز شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، طی تماس تلفنی که با خانواده اش داشته، از انتقالش به زندان تهران بزرگ خبر داده است.
آقای رئیسی یگانه روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹، از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

🔸-کرمانشاه
جوانمیر مرادی، فعال کارگری اهل کرمانشاه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

🔸-هفت تپه خوزستان
تجمع اعتراضی امروز در هفت تپه
در اعتراض به وضعیت قراردادها!

🔸-بندرعباس
مارال راستی و مهناز جان نثار، دو شهروند بهایی به زندان بندرعباس منتقل شدند
امروز شنبه ۱۴ فروردین، مارال راستی و مهناز جان نثار، دو شهروند بهائی برای تحمل حبس به زندان بندرعباس منتقل شدند.
این دو شهروند پیشتر به همراه ۶ شهروند بهائی دیگر که از ماه گذشته در زندان بندرعباس به سر می برند، توسط دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

🔸-دره شهر. ایلام
ایوب سلاحورزی به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد
ایوب سلاحورزی، شهروند اهل شهرستان دره شهر واقع در استان ایلام از بابت اتهاماتی از جمله «توهین و هتک حرمت بنیان گذار انقلاب، تبلیغ علیه نظام از طریق تشکیل گروه‌های مجازی، توهین به رهبری، نشر اکاذیب جهت خدشه وارد کردن به اصل نظام و بی اعتباری آن» مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.