رخدادهای ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲ آوریل ۲۰۲۰

🔸-بجنورد خراسان شمالی
دکتر وحید یحیوی پزشک فوق تخصص انکولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بجنورد درگذشت.

🔸-یزد
دکتر محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، تعداد مسمومان با الکل در این استان را ۵۶ نفر اعلام کرد که ۱۶ نفر از این افراد مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

🔸-همدان
یکی دیگر از سرداران سپاه به دلیل ابتلا به کرونا کشته شد
سردار پاسدار محمد میرزا سلگی از فرماندهان سپاه همدان به دلیل ابتلا به کرونا کشته شد.

کشف یک گور دسته جمعی در همدان که سپاه مخفیانه مردگان بسبب کرونا را در آنجا دفن می کرد.

🔸-قشم. هرمزگان
جادە ساحلی قشم، استقرار راکت انداز فجر ۵.

🔸-ارومیه آذربایجان غربی
اینجا کارخانه سیمان ارومیه است و این رانندگان برای اعلام بار جمع شده اند بدون داشتن حداقل امکان برای درامان ماندن ازویروس کرونا وازروی ناچار برای بارهم که می آیند شرایط آنها درنظر گرفته نمی شود که به کرونا مبتلا نشوند.

🔸-جوانرود. کرمانشاه
جوانرود مقابل دادگستری
این مرد میان سال با چند سرفە و تنگی نفس بیھوش بر زمین افتاد.

🔸-تهران
پنج ماه بعد از «ربودن» روح الله زم در خارج از کشور؛ بازداشت و محرومیت او از حق ملاقات ادامه دارد
بر اساس اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های رسمی ایران،‌ روح‌الله زم مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز و صدای مردم، کماکان از اواخر مهر ماه سال گذشته در بازداشت اطلاعات سپاه پاسداران به سر می‌برد، از حق ملاقات محروم است، و خانواده وی از وضعیت و روند رسیدگی به پرونده‌اش ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

علی لاریجانی به کرونا مبتلا شد
اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس در اطلاعیه ای از ابتلای رییس مجلس به کرونا خبر داد.

🔸-پاکدشت. تهران
رژیم آخوندی دیگر نمیتواند آمار کرونا در ایران را پنھان کند
پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹ / قطعه بیماران کرونایی، در ده امام شھرستان پاکدشت. روحانی مدعی است که آمار تلفات در حال کم شدن است، دقیقا عکس واقعیت.

🔸-میاندوآب آذربایجان غربی
دانیال زین العابدین، نوجوان محکوم بە اعدام اهل مهاباد، پس از شورش زندانیان در زندان این شهر بە زندان میاندوآب تبعید و زیر شکنجە کشتە شد.

🔸-کاشان. اصفهان
دکتر مجید فرهاد معاون درمان بیمارستان کارگر نژاد و پزشک درمانگاه شبانه‌روزی مرکزی و گلابچی در اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

🔸-سمنان
اکبر ناظری پور بهیار بیمارستان کوثر سمنان و از درمانگران بخش کرونایی های این بیمارستان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان باخت.

🔸-تکاب. آذربایجان غربی
محمدرضا علی‌محمدی سیابانی، مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران تکاب، سه شنبه‌شب بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

🔸-اهواز. خوزستان
عیسی دمنی زندانی سیاسی عرب در زندان مرکزی اهواز طی روزهای گذشته بر اثر سکته مغزی به بهداری زندان منتقل شده است وضعیت جسمی او در بهداری وخیم گزارش شده و مسئولان زندان از انتقالش به بیمارستان خود داری می کنند.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
امیر چمنی فعال مدنی ساکن تبریز، توسط پلیس فتای این شهر احضار و بازداشت شد.