رخدادهای ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۹ برابر با ۴ سپتامبر ۲۰۲۰

🔸-تهران
تجمع اعتراضی جمعی از معلمان مدارس خارج کشور مقابل دیوان عدالت اداری
دولت بیش از یک سال است که حقوق معلمان مامور در مدارس خارج کشور را نداده و پس از اعتراض و شکایات متعدد می‌خواهد بجای پرداخت بدهی ارزی خود، معادل ریالی این مطالبات معوق را با دلار ۴۲۰۰ که ویژه واردات برخی کالاهای اساسی است محاسبه و پرداخت کند!

اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس به ویروس کرونا مبتلا شد.
اقبال شاکری بیست و ششمین نماینده مجلس یازدهم است که به ویروس کرونا مبتلا شده است.

🔸-خرم آباد. لرستان
خرم آباد: مردم روستاهای «بستانرود شرف» جلوی در استانداری شهرستان خرم آباد تجمع کردند و خواهان آزادی تعداد زیادی از روستایٔیان و کشاورزان منطقه شدند که حدود یکماه است بیگناه دستگیر و در زندان مرکزی خرم آباد هستند.

🔸-اسالم گیلان
شیخ یونس فاروقی امام جمعه مسجد حاج شیخ بلال فاروقی شهر اسالم در استان گیلان به دلیل پاسخ به توهین های شایان مصلح به ۴۰ ضربه شلاق، ۸ ماه حبس و ۱ سال خلع لباس محکوم شد.

🔸-ساری مازندران
محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران از بازداشت عبدالحمید فرزانه سرپرست سابق شهرداری ساری و همچنین معاون سابق شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری و یک دلال که واسطه متخلفان در شورای شهر بودند خبر داد.
او گفت: بازداشت این دو مدیر شهرداری به جرم اختلاس، ارتشا و تضییع اموال دولتی بوده است.

🔸-مسجد سلیمان خوزستان
لیلا منظری، روانکاو و استاد دانشگاه روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه به دنبال خودسوزی در پارک بی‌بی‌یان مسجدسلیمان جان خود را از دست داد.
گفته می‌شود دلیل خودسوزی این شهروند رای دادگاه خانواده مبنی بر حق حضانت دختر او به همسر سابقش بوده است.

🔸-ازنا لرستان
مزار سید مسعود (نبی) و سید سعید (هادی) ساجدی، دو تن از جان باختگان قتل عام زندانیان سیاسی دهه شصت در باغ شخصی پدرشان در شهرستان ازنا واقع در استان لرستان توسط ماموران اطلاعات تخریب شد.

🔸-اهواز خوزستان
امروز جمعه ۱۴ شهریور ۹۹، جمعی از کارکنان نیروگاه رامین اهواز، در مصلی نمازجمعه این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.
معترضان علت اجتماع خود را اعتراض به فروش این نیروگاه عنوان کرده و گفتند: “خصوصی‌سازی و فروش نیروگاه، هفت‌تپه دیگری را رقم خواهد زد.”

🔸- مراغه آذربایجان شرقی
یوسف رهبری متخصص بیهوشی دانشکده علوم پزشکی مراغه و از اعضای بخش بیماران کرونایی بیمارستان‌های مراغه به علت ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

🔸-اصفهان
درگذشت ۲ تن از کادر درمان اصفهان بر اثر کرونا
روز جمعه ۱۴ شهریورماه، دکتر سید محمود نوریان، جراح مغز و اعصاب بیمارستان آیت الله کاشانی و احمدطالبی، پرستار بیمارستان امین اصفهان بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

🔸-زنجیره علیا. ایلام
بنابه گزارش‌ها از ایران انفجار یک کپسول گاز کلر موجب مسمومیت بیش از ۱۲۰ نفر از اهالی روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول در استان ایلام شده است.
فرماندار چرداول گفته است که تا این لحظه هیچ مورد تلفاتی گزارش نشده است اما حال برخی از افراد نامناسب گزارش شده است.
خودرو حامل کپسول‌های گاز کُلر در این روستا متوقف بود که یکی از کپسول‌های به دلایلی که در دست بررسی است در لحظه منفجر شده است‌.