رخدادهای ۱۴ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۳ ژوئن ۲۰۲۰

🔸-صالح آباد. ایلام
زمین لرزه ای به بزرگی ۵ ریشتر امروز در عمق ۱۱ کیلومتری زمین حوالی صالح آباد در استان ایلام را لرزاند.

🔸-ایرانشهر. سیستان و بلوچستان
ایرانشهر در وضعیت بحرانی قرار دارد
کرونا بازار ایرانشهر را به تعطیلی کشاند
ابوذر کوثری فرماندار ایرانشهر: گسترش زنجیره انتقال ویروس کرونا باعث شد تا بازار این شهرستان از امروز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز تعطیل شود.

🔸-تربت حیدریه. خراسان رضوی
جمعی از زعفران کاران شهرستان تربت حیدریه در اعتراض به عدم تسویه مطالبات مالی آنها بعد از گذشت ۶ ماه از سوی سازمان تعاون روستائی در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

🔸-اهواز. خوزستان
آتش‌سوزی در بخشی از تاسیسات صنایع فولاد خوزستان را نشان می‌دهد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با تایید این خبر اعلام کرده بخشی از انبارهای شرکت فولاد خوزستان آتش گرفته و مهار آتش ادامه دارد.

حیدر عباس‌زاده فرمانده انتظامی استان خوزستان از بازداشت ۹۱ شهروند اهل خوزستان، از کشف و ضبط ۲۷ قبضه سلاح جنگی، ۱۲۶ قبضه سلاح شکاری و ۷۳۶ عدد انواع فشنگ خبر داد.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
آتش سوزی مهیب در محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی تبریز
دود بلندشده از آتش سوزی در محوطه ربع رشیدی آسمان تبریز را فراگرفته است. هنوز علت آتش سوزی مشخص نشده است.

🔸-لوشان گیلان
کارگران شهرداری لوشان در ادامه اعتراضات خود نسبت به عدم پرداخت دستمزدها و همچنین حق بیمه هایشان به سازمان تامین اجتماعی، در مقابل ساختمان شهرداری دست به تجمع زدند.

🔸-تهران
رئیس روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران: امروز در یکی از واحدهای پالایشگاه تهران بر اثر نشت بنزین به بیرون و شعله‌ور شدن آن یکی از همکاران بهره‌برداری که در کنار تجهیزات بود دچار سوختگی شد و فوت کرد.
آتش‌سوزی به سرعت مهار شده و وقفه‌ای در تولید ایجاد نکرده است .

صدیقه وسمقی با شکایت وزارت اطلاعات به اتهام تبلیغ علیه نظام به دادگاه انقلاب احضار شد. تاریخ رسیدگی به اتهام صدیقه وسمقی چهارم تیر ماه سال جاری اعلام شده است.

🔸-چالدران. آذربایجان غربی
شامگاه سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹ نیروهای مرزی در چالدران به سمت عده ای از کولبران شلیک کرده و یک کولبر به نام “سجاد دالایی میلان” را به قتل رساندند.

🔸-بدره. ایلام
دو فعال فضای رسانه ای ساکن شهرستان بدره از توابع استان ایلام به اتهام “تشویش اذهان عمومی” و “توهین به مقدسات اسلامی” بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.