رخدادهای ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۹/۴

🔸-اردبیل
یوسف کاری فعال آذربایجانی (ترک) روز سه شنبه ۱۲ شهریور توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی در میدان شریعتی اردبیل بازداشت شد. یک منبع مطلع گفت: در حال حاضر از محل نگهداری و دلیل بازداشت این فعال مدنی اطلاعاتی در دست نیست.

🔸-تهران
تجمع ناشنوایان در میدان موسوم به خمینی  در اعتراض به “محرومیت از حقوق شهروندی و برخوردار نبودن از موقعیت‌های برابر اجتماعی.

تجمع کثیری از مالباختگان سکه طلای ثامن جلوی قوه ی قضاییه. مطالبه ی انها :
رسیدگی به تخلف دادستان تهران
پیگیری عدم پاسخگویی وزارت اطلاعات به استعلامات بازپرس.

شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع زدند.

بنا به گزارش روز سه‌شنبه «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، اخیراً فرمی در اختیار تمامی زندانیان زندان اوین قرار گرفت که طبق آن زندانی بایستی تنها ۷ شماره تماس به زندان معرفی کند و کارت تلفنی تحت عنوان ”کارت هوشمند تلفن زندان” تحویل بگیرد که به جز آن ۷ شماره از قبل تعیین شده امکان تماس با شماره دیگری را نداشته‌باشد.

🔸- شیراز. فارس
تجمع اعتراضی مردم منطقه کوزه گری در اداره برق این منطقه نسبت به ۸ برابر گران شدن قبض برق.

🔸-اهواز. خوزستان
کارگر شهرداری کوت عبدالله اهواز جهت اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود اقدام به تخلیه لجن جلوی شهرداری کرد! این کارگر و همکارانش ۸ ماه است حقوقی دریافت نکرده اند.

🔸-قزوین
جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود،  برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری قزوین، دست به تجمع  زدند.

🔸-اراک . مرکزی
جمعی از کارگران  واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک، برای دومین روز متوالی در اعتراض به  معوقات مزدی خود، دست به تجمع زده و در میدان مرکزی این شهر راهپیمایی کردند.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
حکم ١١ سال حبس غفور برهم از سوی دادگاه تجدید نظر ارومیە تایید شد
غفور برهم اهل روستای ”امیرآباد“ اشنویە که به اتهام اقدام علیە امنیت ملی، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و تردد غیر مجاز از مرز در بهمن ماه سال ١٣٩۶ محکوم شده بود از سوی دادگاه تجدید نظر ارومیە، حکم ۱۱ سال حبس برای او تایید شد.

🔸-جاسک . هرمزگان
توقیف ۷ فروند کشتی صیادی ترال با ۲۴ خدمه خارجی در منطقه جاسک
نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای  اعلام کرد :
۷ فروند شناور صیادی ترال  که ۲۴خدمه آن خارجی هستند ،شامگاه گذشته(سه شنبه) به دلیل رعایت نکردن فاصله مجاز از ساحل برای صیادی و تخلف صید آبزیان، توسط شناورهای نیروی دریایی سپاه توقیف و به منظور ادامه روند رسیدگی به پرونده تخلف ، تحویل مقامات قضایی شدند.