رخدادهای ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۲ ژوئن ۲۰۲۰

🔸-فردوسیه. تهران
زرتشت احمدی راغب، آتش نشانی که پس از ۱۷ سال سابقه کار به دلیل فعالیت های مدنی از کار اخراج شده، در مقابل ساختمان شورا و شهرداری فردوسیه جهت بازپس گرفتن شغل خوداعتراض کرد.

🔸-یاسوج کهگیلویه و بویر أحمد
جمعی از پرستاران داوطلب یاسوج با تجمع در مقابل استانداری این شهر خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
این پرستاران با در دست داشتن پلاکاردهایی از جمله “سزای فداکاری بیکاری نیست” و “کرونا را شکست دادیم اما از کار بیکار شدیم” به عدم جذب آنان توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پس از پایان قراردادشان، اعتراض کردند.

🔸-اهواز خوزستان
کارگران شهرداری کوت عبدالله امروز در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند. سه ماه حقوق این کارگران و بیمه های آنان پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان با مطالبه تبدیل وضعیت خود
این شهروندان با بیان اینکه حدود ۲ سال مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، خواستار تبدیل وضعیت آنان از نیروی پیمانی به نیروی حق‌التدریسی شدند.

🔸-چکو. آذربایجان غربی
درگیری امروز مردم روستای “چکو” در سردشت با نیروهای انتظامی
نیروهای انتظامی با مصادرە چندین راس اسب و بارهای آنها در حال خروج از روستا بودند کە مردم بە آنها حملە کردە و مانع از غارت اموال کاسبکاران شدند.

🔸-قطور آذربایجان غربی
ارومیە/ کشتە شدن پناهجوی افغان توسط نیروهای سپاه پاسداران
یک شهروند افغانی کە بە قصد رفتن بە اروپا عازم ترکیە شدە بود، در مرزهای بخش قطور شهرستان خوی توسط نیروهای سپاه پاسداران بە قتل رسید.
تاکنون هویت این شهروند افغانی کە بە قتل رسیدە احراز نشدە،
یک منبع مطلع از قطور در اینبارە بە هەنگاو اعلام کرد کە، نیروهای سپاه پاسداران مستقر در پاسگاه ٢٩١ واقع در روستای ”رازی“ بە سوی این پناهجویان آتش گشودەاند.

🔸-تبریز آذربایجان شرقی
شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریزبازداشت شد
رئیس شورای شهر تبریز در ادامه رسیدگی به پرونده فساد در شهرداری تبریز توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا بازداشت شد.

یونس قلی زاده فعال مدنی برای اجرای حکم ۹۱ روز حبس تعزیری .
🔸-تهران
مصطفی بادکوبه‌ای شاعر منتقد و زندانی سیاسی سابق پس از حضور در شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای اوین از بابت تهمت اهانت به مقدسات بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.