رخدادهای ۱۳ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۳ دسامبر ۲۰۲۰

🔸-مشهد
روز چهارشنبه کارگران روز مزد در مشهد در اعتراض به بی اعتنایی سازمان تامین اجتماعی به مشکلات شان در مقابل این سازمان تجمع کردند.

🔸- بجنورد. خراسان شمالی
روز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹، شماری از کسبه شهرستان بجنورد در اعتراض به عدم حمایت دولت از کسبه در محل اتاق اصناف دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار اعمال کمک‌هایی از سوی ستاد استانی کرونا برای تأمین معیشت اصناف شدند.

🔸- تهران
جلسه رسیدگی به پرونده قتل یک زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ که در سال ۹۷ در حین انتقال به دادسرای شهر ری در پی درگیری با مأموران جان خود را از دست داده بود، روز سه‌شنبه ۱۱ آذر در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
سال گذشته بر اساس اعترافات متهمان و سایر مدارک، کیفرخواست سه سرباز به اتهام مشارکت در قتل عمد و مامور زندان به اتهام معاونت در قتل عمد صادر شده بود.

🔸- شیراز. فارس
مصطفی معین، وزیر علوم دولت اصلاحات در صفحه اینستاگرام خود تصاویری منتشر کرد و نوشت: «در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۸۵، دکتر اردشیر حسین‌پور استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه شیراز و سرپرست آزمایشگاه تحقیقاتی مالک اشتر در خوابگاه صدرای دانشگاه با گاز رادیواکتیو توسط عوامل موساد ترور شد.»

🔸-سنندج. کردستان
روز یک شنبه ۹ آذرماه، ولی قلوزی شهروند کُرد اهل سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده است.
تا لحظه انتشار این خبر، از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

🔸-سرباز. سیستان و بلوچستان
نیروهای سپاه پاسداران در مرزهای استان سیستان و بلوچستان به سوی اتومبیل یک شهروند کُرد اهل بانه شلیک کرده و راننده آن را به قتل رساندند.