رخدادهای ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۸/۳

🔸-تازه آباد. کرمانشاه
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در ساعات اولیه صبح حوالی تازه آباد در استان کرمانشاه را لرزاند. این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد.

🔸-کرج. البرز
دستگیری یکی از سرپل‌های ارتباطی شبکه صهیونیستی
یکی از سرپل‌های مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب که در راستای تحریم‌های ناعادلانه علیه نظام فعالیت می‌کرد، در استان البرز دستگیر شد.
این عنصر فعال و شاخص، وابسته به یکی از فرقه‌‌ها بود و در حادکردن شرایط دشوار اقتصادی و حقوق بشر، فعالیت‌های تخریبی داشت.

🔸-عسلویه. بوشهر
تجمع و اعتصاب جمعی از نیروهای فاز ۱۴ عسلویه در اعتراض به عدم دریافت شش ماه حقوق خود.

🔸-مشهد. خراسان رضوی
تعداد زیادی از پرستاران مشهدی صبح روز شنبە ١٢ مرداد ٩٨ در مقابل استانداری خراسان رضوی دست به تجمع آرام و مسالمت آمیز زدند.
این پرستاران به کاهش شدید و حتی منفی کارانه هایی که بر اساس طرح قاصدک محاسبه میشود و تبعیض و عدم اجرای صحیح قوانین پرستاری از جمله قانون تعرفه گذاری و قانون بهره وری و مشاغل سخت ، اعتراض دارند و از مسئولین دولتی در وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی و رفع بی عدالتی ها و تبعیض در نظام سلامت کشور را دارند.

احضار علمای اهل سنت به دادگاه ویژه روحانیت:
منابع محلی می گویند: مولانا محمد عالم حکیمی حفظه الله؛ مدیریت مدرسه امام بخاری سراوان به دادگاه ویژه روحانیت احضار شدند. وی امروز وارد شهر مشهد شدند.

🔸-احمدآباد کرمان
حوضه احمداباد ۶ نفر نفر از کارگران زحمتکش راه آهن را اخراج کرده است! این کارگران که از برج ۱۲ سال ۹۷ استخدام شده بودند از کار اخراج شدند. شرکت به دنبال بهانه ای بود که این کارگران را اخراج کند. در خط سرند یک تراویز شکست و به گردن این کارگران می اندازند تا دستاویزی داشته باشند.

🔸-شکوهیه. قم
مصدومیت چهار کارگر و سه آتش نشان بر اثر آتش‌سوزی در کارخانه رنگ پویش
منابع کارگری می‌گویند آتش‌سوزی در کارخانه تولید رنگ «پویش »در فاز دو شهرک صنعتی شکوهیه شهر قم باعث آسیب‌دیدگی چهارکارگر وسه اتش نشان در این واحد صنعتی شده است.

🔸-تهران
سه فعال دانشجویی و کارگری در حاشیه برگزاری اولین دادگاه بازداشت‌شدگان هفت‌تپه دستگیر شدند.

🔸-قزوین
جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، مقابل استانداری قزوین ، دست به تجمع زدند.

🔸-سراوان. سیستان و بلوچستان
انفجار مین در مرز کلگان ۲ کشته و زخمی برجا گذاشت
بر اثر مین گذاری های سپاه پاسداران در مرز کلگان سراوان یک نفر از شهروندان بلوچ کشته و یک نفر زخمی شدند. به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۱۱ مرداد ۹۸ بر اثر انفجار مین در محدوده منطقه مسکونی نزدیک مرز کلگان سراوان “الهداد رئیسی” فرزند شیر محمد اهل روستای کرگان از منطقه کلگان شهرستان سراوان کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. سپاه پاسداران در سالهای اخیرمناطقی از محدوده مرزی شهرستان سراوان که مردم زندگی میکنند مین گذاری کرده بدون گذاشتن علایم هشداری که در این مدت تعداد زیادی از مردم منطقه بر اثر انفجار مین کشته شدند.

🔸-شیراز. فارس
هتل آسمان شیراز آتش گرفت
بخش زیرزمین هتل هجده طبقه در خیابان رودکی شیراز دچار حریق شده و دود به طبقات بالاتر نیز سرایت کرده است
نجات ۳۰ کارگر ساختمانی در جریان آتش سوزی پروژه هتل آسمان شیراز.

🔸-کوچصفهان. گیلان
تجمع اعتراضی کامیون داران در کوچصفهان
شنبه ۱۲ مرداد ۹۸ جمعی از کامیونداران در خیابان های اطراف بخشداری رژیم در کوچصفهان در اعتراض به محدودیت یا عدم اجازه بارگیری و فروش شن و ماسه تجمع کردند.

🔸-نیریز. فارس
خودکشی مادر و دختر نوجوان در شهرستان نیریز
روز جمعه یک زن به همراه دختر ۱۱ ساله خود با خوردن قرص برنج دست به خودکشی زده و به زندگی خود پایان دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان نیریز با بیان اینکه علت اقدام به خودکشی توسط آن مادر و دختر، اختلافات خانوادگی بوده است، گفت: آنان با مصرف قرص برنج، اقدام به خودکشی کرده بودند.

🔸-سردشت. آذربایجان غربی
آتش سوزی و نابودی جنگلهای کوهستانی سردشت کماکان ادامە دارد. اهالی روستای ملاشیخ تسلیم بی لیاقتی جمهوری اسلامی نشدە و خود با تشکیل گروههای مردمی اقدام بە خاموش کردن آتش کردەاند.

🔸-سلماس آذربایجان غربی
بر اثر طغیان رودخانه«دیرعلی» سلماس، سیل وارد ۵ روستا شد
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی: بر اثر بارش شدید باران، رودخانه«دیرعلی» سلماس طغیان کرد و سبب جاری شدن سیل و وارد شدن آن به پنج روستا شد.