رخدادهای ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۹/۳

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
درگیری ساکنان کوی استانداری تبریز با ماموران شهرداری و ممانعت از اجرای طرح جمع آوری و زنده گیری سگ های ولگرد شهروندان تبریزی در اعتراض به رفتار وحشیانه شهرداری با سگ های ولگرد، مانع اجرای طرح زنده گیری سگ های ولگرد شدند.

🔸-تهران
تجمع اعتراضی تهرانی ها به وضعیت بازارپایه و ضررهای سنگین تحمیلی مقابل بورس اوراق بهادر تهران.

در حاشیه رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش؛ معلمان حق التدریسی مقابل مجلس تجمع کردند
همزمان با برگزاری جلسه علنی مجلس برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وزارت آموزش و پروش و میراث فرهنگی جمعی از معلمان حق التدریسی مقابل مجلس دست به تجمع زدند.
خبرگزاری ایلنا در این‌باره نوشت که این معترضان پلاکاردهایی را با عنوان « ۳۰ هزار حق التدریسی» و « استخدام حق من است» و… را در دست داشتند.

شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در تهران، دست به تجمع زدند.

تجمع اعتراضی فرهنگیان عضو پروژه هزار واحدی فولادشهر مقابل وزارت آموزش و پرورش در تهران در اعتراض به عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان در پروژه هزار واحدی فولادشهر.

🔸-قادرآباد. فارس
اعتراض مردم  به قتل جوان بی گناه “جواد خسروانیان” در اثر شکنجه توسط ماموران کلانتری و اگاهی شهرستان خرم‌بید (قادراباد) استان فارس.

🔸-کوه ون . سیستان و بلوچستان
احضار و بازداشت دو استاد حوزه علمیه کوه ون سرباز
روز دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸ مولوی رشید احمد آرامش یکی از مدرسین حوزه علمیه کوه ون سرباز در استان سیستان و بلوجستان به اداره اطلاعات این شهرستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفت

🔸-اراک . مرکزی
تجمع آذرآب در میدان مرکزی شهر اراک و پهن کردن سفره  خالی به نشانه ی اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان.

🔸-اصفهان.
تحصن جمعی از کشاورزان ستمدیده اصفهان داخل  اداره آب منطقه که حکم احداث حوزچه شهرداری ناژران راصادرکرده بود.

بعد از هشدارها   واخطارها کشاورزان، حوضچه ای که شهرداری ناژوان  داشت احداث می کرد را تخریب و عملیات ساخت را توقف دادند.

🔸- قزوین
تجمع ادامه دار کارگران شرکت کنتورسازی مقابل استانداری در اعتراض به تعطیلی شرکت و عدم پرداخت معوقات
کارگران شرکت کنتورسازی در این تجمع می گویند: ۷سال است درحال اعتراض و برگزاری تجمع و پیگیری مشکلات خود هستیم اما تا به امروز هیچ مشکلی حل نشده است.

🔸-سنندج. کردستان
ولی نصری، شهروند ۵۶ سالە اهل روستای تنگیسر از توابع سنندج از سوی شعبە یکم دادگاه انقلاب سنندج  با ریاست قاضی ”سعیدی“ بە تحمل ۶ سال حبس محکوم شدە است.
بە گفتە یک منبع مطلع، دادگاه انقلاب سنندج ولی نصری را بە اتهام ”همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران“ بە تحمل ۵ سال حبس و بە اتهام ” اقدام علیە امنیت ملی“ بە تحمل ١ سال حبس تعزیری محکوم کردە است

🔸-کوهدشت. لرستان
فرهنگیان بازنشسته شهرستان کوهدشت استان لرستان تجمع اعتراضی برپا کردند.