رخدادهای ۱۱ دی ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۲۰/۱/۱

🔸-زرند. کرمان
اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کک سازی و پالایش قطران زرند کرمان در اعتراض به تبدیل وضعیت از دایمی به موقت واعمال فشار اقتصادی به کارگران برای امضای قراردادموقت. ۱۰ دی.

🔸-قزوین
تجمع نانوایان قزوین برای افزایش قیمت نان مقابل استانداری
روز سه شنبه ۱۰دی،جمعی از نانوایان استان قزوین برای افزایش قیمت نان دست به تجمع مقابل استانداری زدند

🔸-جوین. خراسان رضوی
اعتصاب آموزشگاه رانندگی جوین استان خراسان رضوی بخاطر کمبود بنزین دوشنبه ۹دیماه ۹۸.

🔸-شیراز. فارس
تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در اعتراض به پولی سازی آموزش و همچنین برخوردهای امنیتی در این دانشگاه.

🔸-کرج. البرز
سرلشکر موسوی:
بخشی از مرزهای کشور در غرب،شرق و شمال شرق به عهده ارتش است که بحمدالله خطری نتوانسته مرزها را تهدید کند و برای کشور مشکل ایجاد کند.
برای نمونه چند روز پیش گروهی با تعداد زیادی سلاح‌ها قصد ایجاد آشوب در کرج را داشتند، که خوشبختانه با هوشمندی اجازه ورود نیافتند.

🔸-مشهد خراسان رضوی
اعتراض پرستاران مشهد مقابل استانداری/ از ۱۲ مرداد به هیچکدام از وعده‌ها عمل نکردند
پرستاران مشهد در روز پرستار در اعتراض به معوقات ۱۴ ماهه کارانه مقابل استانداری جمع شدند.

🔸-سنندج. کردستان
روز یک شنبه ۸ دی ۹۸، حکم ۵ سال حبس محمد استاد قادر، عضو پارت آزاد کردستان (پاک) و فعال سیاسی اهل سقز از سوی سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به وکیلش ابلاغ شدە است.

روز یک شنبه ۸ دی ۹۸، حکم اعدام هوشمند علی پور، عضو پارت آزاد کردستان (پاک) و فعال سیاسی اهل سردشت از سوی سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به وکیلش ابلاغ شدە است.

🔸-روانسر. کرمانشاه
طی روزهای گذشته عبدالرحیم نظری فرزند شکرالله شهروند اهل کرمانشاه در حین انجام کار در شهرستان روانسر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روز دوشنبه ۲ دی‌ماه ۹۸ جبرئیل عزیزی فرزند صدیق به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام در روانسر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

🔸-یاسوج. کهگیلویه و بویر احمد
زمین‌لرزه به بزرگی ۴٫۱ یاسوج، کهگیلویه وبویر احمد را لرزاند.

🔸-تهران
روز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ماموران زندان اوین اقدام به اعزام هنگامه شهیدی به بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد کرده‌اند که پس از مقاومت شهیدی در برابر ماموران دوباره به زندان اوین منتقل شد.