رخدادهای ۱۱ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۳۱ می ۲۰۲۰

🔸-جفیر خوزستان
روز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان روستاهاى مسیر جفیر شهر حویزه با برگزاری تجمع، نسبت به قطعی آب در این مناطق اعتراض کردند.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
روز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، حدود ۴۰ نفر از کارگران پتروشیمی رجال در ماهشهر در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلاتی که بر سر راه اجرای قانون بدی آب و هوا و متناسب‌سازی دستمزدها با شرایط جغرافیایی محیط کار وجود دارد، اعتصاب کردند.

🔸-میناب هرمزگان
حمله مسلحانه به خودرو حامل زندانیان/درگیری سنگین مسلحانه در هرمزگان
دیروز در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در شهرستان میناب استان هرمزگان، چند تن از زندانیان که جزو اشرار مسلح بودند، موفق به فرار شده اند.
برخی افراد محلی از درگیری مسلحانه در اطراف مینی بوس خبر دادند.

🔸-تهران
تجمع کسبه بازار روز جهت بازگشایی بازار فرهنگسرای خاوران باقدمت۲۰ساله که به بخاطر کرونا بسته شده واکنون که اکثرجاها بازگشایی شدن هنوز شهرداری خیالی برای باز کردن بازار ندارد خواهشمندیم مسئولین پیگیری کنند.

آتش‌سوزی در بوستان ولایت تهران.

🔸-سرعین. اردبیل
تجمع اعتراضی صاحبان و کارکنان آبگرمهای سرعین جلوی فرمانداری در پی عدم صدور مجوز برای بازگشایی آبگرمها
سرعین شهری در ۳۰ کیلومتری غرب اردبیل و مرکز شهرستان سرعین است.

🔸-یاسوج کهگیلویه و بویر احمد
روز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, یک فعال فضای مجازی ساکن استان کهگیلویه و بویر احمد, به اتهام انتشار یک کلیپ علیه نمایندگان پیشین مجلس این شهر در فضای رسانه ای توسط نیروهای امنیتی در شهرستان یاسوج بازداشت شد.

🔸-خمینی شهر. اصفهان
عصر شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, پروانه حسینی, شهروند بهائی ساکن خمینی شهر اصفهان در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه صاحب الزمان اصفهان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
اتهام او تشکیل کلاس های مرتبط با آموزش آئین بهائیان موسوم به گلشن توحید عنوان شده است.

🔸-یزد
روز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی شهروندان بهایی ساکن یزد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

🔸-خائیز. کهگیلویه و بویر احمد
آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد و چهار استان دیگر ادامه دارد و رئیس سازمان جنگل‌داری ایران می‌گوید علت عدم اعزام بالگردهای آب‌پاش بدهی ۳۰ میلیارد تومانی به وزارت دفاع بود؛ گزارش شده سازمان برنامه و بودجه با پرداخت نیمی از این مبلغ موافقت کرده است.
حریق در منطقه حفاظت‌شده «خائیز» در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین آتش‌سوزی‌های پراکنده دیگر در حاشیه‌های زاگرس در چهار استان بوشهر، خوزستان، ایلام و کردستان از چند روز پیش آغاز شده و مسئولان و فعالان زیست‌محیطی بارها از بی‌توجهی مقام‌های دولتی انتقاد کرده‌اند.
فعالان محلی می‌گویند عمده آتش‌سوزی‌ها در مناطق مرتفع و سخت‌گذر است و خاموش کردن آنها بدون استفاده از بالگردهای دارای بسته‌های آب عملی نیست. با این حال مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها، روز شنبه ۱۰ خرداد به روزنامه «جام جم» گفت اعزام بالگردهای آب‌پاش به علت بدهی‌های قبلی این سازمان به وزارت دفاع «که حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان است» انجام نگرفت.

🔸-تربت حیدریه. خراسان رضوی
روز شنبه ۱۰خرداد ماه، زعفران‌کاران تربت حیدریه در استان خراسان رضوی، برای اعتراض به تسویه نشدن مطالبات‌شان از سوی سازمان تعاون روستایی، مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.