رخدادهای ۱۱ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱ نوامبر ۲۰۲۰

🔸-دهدشت. لرستان
روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانش آموزان روستای کمره میشنان، واقع در استان لرستان در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به اینترنت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-کرج. البرز
دانشگاه علوم پزشکی استان البرز: آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در البرز از یک هزار و ۷۰۰ نفر گذشت.

🔸-هفت تپه
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه در محوطه صنعتی با شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد.

🔸-دزفول. خوزستان
بر اساس گزارش‌ها مسعود حیوری، یوسف بهمنی، حمید ممبینی و ابراهیم عباسی منجزی پس از سه روز بازداشت در اداره آگاهی شوش، روز شنبه ۱۰ آبان با دستور قضائی به زندان دزفول منتقل شدند.

🔸-سقز کردستان
فائق یوسفی، شهروند ساکن شهرستان سقز از توابع استان کردستان برای تحمل دوران حبس تعزیری ۶ ماهه، روز شنبه ۱۰ آبان بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

🔸-تهران
دومین تجمع اعتراضی سهامداران بانک شهر.

جمعی از مربیان پیش دبستانی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تعدادی از اهالی “ده ونک” تهران در اعتراض به تصرف زمین‌های این منطقه توسط دانشگاه الزهرا، در مقابل ساختمان مرکزی قوه قضائیه تجمع کردند.

میمنت حسینی چاوشی، جمعیت‌شناس دو تابعیتی ایرانی-استرالیایی و استاد دانشگاه ملبورن که یکی از اتهاماتش “تبانی علیه امنیت ملی از طریق کاهش زاد و ولد” است، در ایران به ۵ سال زندان محکوم شد.

🔸-شهریار. تهران
محسن غیاثی، شهروند ساکن روستای دینار آباد از توابع شهرستان شهریار و از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، جهت سپری کردن دوران حبس تعزیری ۲ سال و ۶ ماه خود پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شاهد شهر از توابع شهرستان شهریار، بازداشت و به بند قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل شد.

🔸-بهبهان. خوزستان
تجمع نیروهای اخراجی شرکت مپنا پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان که سه ماه است مقابل درب پالایشگاه، فرمانداری و دفتر نماینده بهبهان تجمع اعتراضی خود را برگزار می کنند و با وجود وعده های زیاد مسئولین مربوطه هنوز حمایتی جدی از آنان نشده است.

🔸-ماهشهر. خوزستان
بازداشت امام زمان قلابی در ماهشهر
مردی که مدعی بود امام زمان است، در ماهشهر بازداشت شد.

🔸-اهواز. خوزستان
آتش سوزی در اهواز
ترانس برق در یکی از خیابان های اهواز دچار آتش سوزی شدیدی شد.

🔸-آبادان خوزستان
تجمع کارگران روز مزد در یکی از روستاهای اطراف آبادان
این گروه کارگران با دست گرفتن بنر فریاد کارگران گرسنه اعتراض خود را نسبت عدم امنیت شغلی خود ابراز کردند.

🔸-گنبدکاووس. گلستان
حامد پورمند، خبرنگار ساکن گنبدکاووس پس از حضور در دادیاری این شهرستان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. این شهروند پیشتر در پی شکایت مدیر یک کارخانه فرآورده های لبنی طی ابلاغیه‌ای به مراجع قضایی احضار شده بود.